Viete, za akých podmienok môžete pracovať na Antarktíde? A o tom, kde sa mravce nedostali #zaujimavosti

3728

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, za akých podmienok môžete pracovať na Antarktíde a tiež aj to, v koľkých rokoch zomrel staroegyptský kráľ Tutanchamón.

 

,,Maximálny trest odňatia slobody v Nórsku je 21 rokov, ale možno ho predĺžiť až o päť rokov, ak väzenský systém určí, že páchateľ nie je rehabilitovaný na konci svojho počiatočného obdobia. Takto sa trest môže predlžovať každých päť rokov až na dobu neurčitú. Takže v podstate existuje možnosť, aby si jednotlivec odslúžil doživotie vo väzení, ak väzenský systém si nebude istý tým, že väzeň môže ísť na slobodu.“

,,Jediné miesta, kde chýbajú domorodé mravce, sú Antarktída a niekoľko odľahlých ostrovov. Mravcom sa darí vo väčšine ekosystémov a môžu tvoriť 15–25 % biomasy suchozemských živočíchov. Ich úspech v toľkých prostrediach sa pripisuje ich sociálnej organizácii a schopnosti upravovať biotopy, využívať zdroje a brániť sa voči predátorom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre