Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #431

14801

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete ktorá krajina ako prvá zakázala nášľapné míny, ale aj to, čím je zaujímavá maľba poslednej večeri v katedrále v Cuzcu.

,,Maľba bola namaľovaná v roku 1753 Marcom Zapatom.“

,,Dnes je to len 20%.“

,,Doslovné znenie jeho listu bolo nasledovné(prikladám znenie v anglickom jazyku):,,The reasons that I have for wishing to go to Harvard are several. I feel that Harvard can give me a better background and a better liberal education than any other university. I have always wanted to go there, as I have felt that it is not just another college, but is a university with something definite to offer. Then too, I would like to go to the same college as my father. To be a „Harvard man“ is an enviable distinction, and one that I sincerely hope I shall attain.“. V krátkosti, písal o tom, že možností prečo chce ísť na Harvard je viac. Prvou je, že cíti, že univerzita mu dokáže ponúknuť niečo viac ako ostatné. Taktiež cíti, že to nie je len bežná univerzita. A samozrejme to, že by rád išiel chodil na školu, kde chodil aj jeho otec. Na záver dodal, že byť žiakom Harvardu je závideniahodné vyznamenanie, ktoré dúfa, že dosiahne.“

,,Zistili to výskumníci vo Francúzsku.“

,,Je to akási „šťava“ ktorá im vyteká z očí.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre