Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #513

14928

V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ako často je v Brazílií niekto zavraždený a tiež aj to, čo môže spôsobiť autizmus u dieťaťa.

 

,,Zlatá rybka očarila už starých Číňanov svojou krásou a tí sa začali zaoberať jej chovom , nie na úžitkové, ale na okrasné účely. Okolo roku 1700 ju z Číny do Európy priviezli Portugalci a postupne si našla miesto aj v slovenských akváriách. Milovníci karasov vypestovali vyše 100 odrôd, ktorých farba sa mení od bielej (niekedy bez šupín) cez žltú, červenú, pomarančovú až po čiernu.“

,,Vitamín D alebo kalciferol je názov skupiny vitamínov, ktoré sa rozpúšťajú v tuku. Pod vitamínom D sa chápe skupina látok, ktoré boli objavené v roku 1922. Sú to steroidové hormonálne prekurzory, ktoré sú známe najmä svojou antirachitickou účinnosťou. Keďže si ho telo vytvára samo, ide skôr o hormón ako o vitamín.“

,,Zubári sú postrachom nielen pre tých najmenších, ale častokrát sú z nich vyľakaní aj dospelí.“

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre