Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #664: koľko zubov majú približne slimáky a niečo o hudbe

6669

A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko zubov majú približne slimáky a tiež aj to, koľko percent ľudí na svete má lícne jamky.

 

,,Jesť by sme mali pomaly preto, aby náš mozog stihol prijať od žalúdku signál o tom, že je už nasýtený. To spôsobí, že zjete menej jedla, zbytočne sa neprejete a nepríjmete kalórie navyše. Ak ale budete do seba jedlo rýchlo hádzať, žalúdok bude sýty pomerne rýchlo, ale nestihne o tom informovať mozog. V konečnom dôsledku tak budete jesť ešte napríklad ďalších 5 minút a príjmete dávku jedla navyše, aj keď ju už vôbec nepotrebujete. To je dôvod, prečo je rýchlosť jedenia taká dôležitá pre udržanie si hmotnosti.“

,,Najčastejšie nájdeme malú priehlbinku na lícach pri úsmeve, ale takisto aj na brade. V skutočnosti ide o genetickú deformáciu, no bežne sa považuje skôr za znak krásy, šťastia či prosperity. U niekoho sa časom stratí a zmení trebárs na vrásku, a naopak, zopár šťastných zostane obdarených rozkošnou „deformitou“ po celý život.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre