V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, koľko percent milionárov sa považuje za nebohatých a tiež aj to, koľko percent Talianov je alergických na paradajky.

 

,,Skoro každý má skúsenosť so smrťou milovanej osoby alebo osoby, ktorú poznal. Pre viacerých je to zdrvujúca skúsenosť, počas ktorej pociťujú rôzne fyzické reakcie spôsobené žiaľom. Patria tu napríklad reakcie ako rozdráždený žalúdok, strata chuti do jedla, noci bez prižmúreného oka, nekonečne trvajúce bolesti hlavy a podobne. Niektorí môžu taktiež pociťovať stiahnutie hrude, mať ťažkosti s dýchaním, alebo si myslieť, že sú blízko srdcového infarktu. V skutočnosti by tieto osoby mali navštíviť lekára. Ich žiaľ sa totiž môže prejaviť vo forme syndrómu zlomeného srdca. Niektorí ľudia môžu fyzické reakcie žiaľu prežívať aj dlhší čas po smrti blízkeho, nezávisle od toho, či majú 30, 50, či 80 rokov.Syndróm zlomeného srdca je spôsobený reakciou srdca, ktoré je náhle zavalené vlnou stresových hormónov. Lekári ho odborne nazývajú aj takotsubo kardiomyopatia, apikálny balónový syndróm, či stresová kardiomyopatia.“

,,Hoci mnohí by sme to pravdepodobne vedeli aj bez vedcov, predsa len takéto výsledky vždy potešia. Nová zdravotná štúdia totiž hovorí, že človeku náramne prospeje, ak denne strávi aspoň dvadsať minút v prírode. Autori štúdie uverejnenej v Frontiers of Psychology tvrdia, že príroda veľmi dobre pôsobí na zdravie človeka.„Vieme, že trávenie času v prírode znižuje stres, ale až doteraz sme nevedeli ako veľmi,“ uviedla doktorka Mary Carol Hunterová, profesorka z Univerzity v Michigane a vedúca výskumníčka. „Naša štúdia ukazuje, že príroda človeku dokonale pomôže a zníži jeho stres už po strávení dvadsiatich či tridsiatich minút v prírode. Nezáleží na tom, či sa v nej prechádzate, alebo iba sedíte.“ Dá sa teda povedať, že ide o najlacnejší spôsob liečby.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.