Zubára zadržali potom ako zistili, že zavraždil viac ako 1 000 chránených jaguárov a ďalšie vzácne zvieratá

4096

Polícia zadržala gang pytliakov po tom, čo zabili tísícky chránených jaguárov a iné vzácne zvieratá. Brazílske úrady zatkli celkom až sedem mužov v severozápadnom štáte Acre na základe podozrenia, že zabili tisíce ohrozených zvierat. Nešlo len o jaguárov, ale aj o kapybary či červeného jeleňa. Momentálne prebieha konanie o výške trestu.

Najviac vrážd má však ich na svedomí zubár, ktorý ich usmrtil od roku 1987 až neuveriteľných 1 000. Obrázky ukazujú, ako Freire nesie mŕtvych jaguárov a ešte sa tým chváli. Na jednej fotografii sú pri ňom aj lovecké psi. Úradom sa údajne podarilo dostať k ich telefónnym rozhovorom a po dobu troch mesiacov dokonca sledovali ich pohyb. Všetkých 7 mužov následne zatkli. Po celý čas, kedy boli sledovaní stihli zabiť osem jaguárov, 13 capybarov, 10 pekarov a dvoch červených jeleňov.

Jaguár je najväčšia mačkovitá šelma v Latinskej Amerike a je zakázaný akýkoľvek medzinárodný obchod s jaguármi alebo ich časťami tela. Loviť jaguáre je oficiálne zakázané vo viacerých krajinách, a to v Argentíne, Brazílii, Kolumbii, Francúzskej Guyane, Hondurase, Nikarague, Paname, Paraguaji, Suriname, Spojených štátoch a Venezuele.

Zdroj

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre