Zvláštne nehody, ktoré viedli k smrti! Zahrávať sa so životom, sa nevypláca.

710

Smrť je vždy smutnou a tragickou udalosťou, hlavne pre smútiacich pozostalých. Veľa ľudí sa pred smrťou trápi a zomiera dlhé hodiny, či dni v bolestiach. Smrť je teda pre nich skutočným vykúpením. Potom je tu ale smrť, ktorá príde náhle a nečakane. A častokrát je aj takpovediac zbytočná. Náhody sa ale v živote dejú a je ťažko povedať, či máme tú moc vyhnúť sa im alebo nie.

Dá sa povedať, že každý túžil aspoň raz v živote po sláve, ale asi málokto by chcel byť slávny pre zvláštny a bizarný spôsob, akým prišiel o život. Predsa sa ale našli ľudia, ktorým sa to, aj keď nechtiac, podarilo. Stačilo však morbídnej fascinácie – dávajte si na seba pozor!

Muž predvádzal trik nerozbitnosti kancelárskych okien

Autor fotografie je Verne Ho

Garry Hoy, pomerne mladý 38-ročný muž, pracoval pre právnickú firmu v Toronte. Prakticky mal celý život pred sebou. Figuroval ako právnik v oblasti korporácií a cenných papierov, no nepatril k typickým suchárom. Rád na rôznych party konajúcich sa v jeho kancelárií predvádzal trik nerozbitnosti okien. V podstate sa vrhol na sklo, ktoré ho “odrazilo”. Asi to musela byť aj tak trochu bolestivá zábava.

Raz sa mu ale toto predvádzanie sa vypomstilo. Okno sa uvoľnilo spolu s rámom a on vypadol z 24-teho poschodia.

Dlhá šatka sa jej zachytila ​​v kolese auta

Autor fotografie je Keenan Constance

Isadora Duncan sa vo svojich 20-tich rokoch presťahovala do Európy, kde sa preslávila ako úspešná tanečnica. Tlač ju vykreslila ako ženu, ktorá tu mala viesť bohémsky a výstredný život, pričom každé jej predstavenie bolo oslavou nezávislosti a sebavyjadrenia.

Zahynula však veľmi mladá vplyvom naozaj tragických okolností – práve v čase, keď sa učila šoférovať svoj nový kabriolet sa jej dlhá šatka zamotala do kolesa a v podstate ju uškrtila.

Muž spadol do horúceho termálneho prameňa

Zdroj: wikimedia common

23-ročný Colin Scott sa spolu so svojou sestrou rozhodol navštíviť nesmierne známy a ospevovaný Yellowstonský národný park. Zaumienil si však, že na vlastnej koži vyskúša termálny prameň. Kvôli tomu opustili vyznačenú trasu a vstúpili na nebezpečné územie. Prečo nebezpečné – z dôvodu termálnej aktivity.

Keď sa dostali k prameňu, Scott sa pokúsil do vody ponoriť časť nohy, bohužiaľ sa pošmykol a spadol doňho celý. Sestra okamžite zavolala pomoc. Pátranie a možná záchrana ale neskončila úspešne, hliadka bola po niekoľkých hodinách odvolaná. Na základe vysokej teploty a kyslého ph vody sa Scottove telo pravdepodobne rozpustilo.

Samovražedný atentát nevyšiel pre SMS od mobilného operátora

Autor fotografie je Jeff Kingma

Žena, prezývaná aj „Čierna vdova“, si starostlivo pripravila výbušné zariadenie na útok, ktorý už nejaký čas plánovala. Ako detonačné zariadenie mala pripojený mobilný telefón. Správa od jej mobilného operátora (so želaním šťastného Nového roka) spustila zariadenie predčasne a ona tak prišla o život.

Švédsky kráľ sa ujedol k smrti

Zdroj: wikimedia common

Švédsky kráľ Adolf Frederick vládol v 18.-tom storočí. Známy bol predovšetkým pre svoj nikdy sa nekončiaci apetít. Ale aj pre rozšírenie občianskych práv, zavedenie slobody tlače a udržanie krajiny v mieri. Ale bez ohľadu na všetky jeho správne a prospešné vladárske kroky si ho ľudia budú pamätať pre jeho netypickú smrť.

Končilo sa obdobie fašiangov a nasledovať mala Popolcová streda a pôst, kedy sa kresťania obmedzujú v jedle. Kráľ sa teda rozhodol využiť posledný deň do sýtosti, to ešte ale netušil, že to bude aj jeho posledný deň. Doprial si homára, kaviár, kippery, kyslú kapustu, varené mäso, repu a šampanské. Následne to zakončil chutným dezertom. Na druhý deň v dôsledku tráviacich problémov zomrel.

Zdroj

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre