12 top hercov, ktorí nikdy nezískali Oscara ani cenu Emmy

11154

Existuje mnoho talentovaných hercov, ktorí nikdy nezískali Oscara ani Emmy. Tieto ocenenia bývajú často politicky motivované a nie vždy prezentujú to najlepšie, čo kinematografia ponúka. Každý rok chceme vedieť, koho Akadémia filmových umení a vied vybrala. Po skončení mnohí zostanú sklamaní, že cenu nedostal ich obľúbený herec. Tento zoznam patrí talentovaným hercom, ktorí boli tak blízko, ale cenu nevyhrali.

Steve Carrell

Steve Carrell si počas svojej kariéry zahral množstvo úloh, od bezradného šéfa v komédii „The Office“ až po strhujúce stvárnenie vražedného trénera wrestlingu Johna du Ponta. Dokázal, že sa prispôsobí tak komédiám, ako aj drámam. Napriek tomu ešte stále nezískal Oscara ani Emmy.

Montclair Film Festival/Wikimedia Commons

Edward Norton

Jeho prelomovou úlohou bolo účinkovanie v právnickom thrilleri „Prvotný strach“. Hral aj skinheada, ktorý sa zmenil, vo filme „American History X“.

Steve Jurvetson/flickr

Johnny Depp

Herecké umenie Johnnyho Deppa nepozná hraníc. Začínal v tínedžerských filmoch, ako napríklad „Jump Street 21“ a v kultovej klasike „Nočná mora v Elm Street“. Následne pokračoval skvelými výkonmi vo filmoch „Nožnicovoruký Edward“, „Piráti z Karibiku“, „Čo trápi Gilberta Grapea?“ a Charlie a továreň na čokoládu. Depp naďalej udivuje ľudí svojimi výkonmi, ale Oscara zatiaľ nedostal, hoci bol trikrát nominovaný na túto cenu.

Sharon Graphics/flickr

Hugh Laurie

Väčšina ľudí si Hugha Laurieho spája s lekárskou drámou „Dr. House“. Ešte predtým bol známy hraním nemotorných a hlúpo sa správajúcich mužov, ktorí boli zvyčajne na mocenských pozíciách, napríklad v britskej komédii „Čierna zmija“. Vďaka Hughovej schopnosti prirodzene prechádzať z televíznej komédie do drámy je veľmi prekvapujúce, že nikdy nezískal cenu Emmy ani Oscara.

Chris HE/flickr

Red Foxx

Red Foxx, ktorého mnohí považujú za jedného z najlepších komikov vôbec, získal tri nominácie na Emmy za seriál „Sanford a syn“, ale cenu nikdy nedostal.

Coast Artists/Wikimedia Commons

Annette Beningová

Vo filmovom priemysle sa pohybuje už nejaký ten čas a človek by si myslel, že za ten čas už nejakého Oscara získa. Napriek štyrom nomináciám sa jej to ani raz nepodarilo. Jej výkon vo filme „Americká krása“ bol okrem iného strhujúci.

Laurel Maryland/Wikimedia Commons

Ed Harris

Zahral si slávneho maliara 20. storočia Jacksona Pollocka v nezávislom filme „Pollock“, ako aj zlovestného Christofa v „Truman Show“. Hoci bol viackrát nominovaný, za svoje výkony ešte stále nezískal žiadnu cenu okrem Zlatého glóbusu.

Lcsulla/Wikimedia Commons

Tom Cruise

Tom Cruise nie je len akčná hviezda, ale má za sebou aj množstvo dramatických úloh. Možno bola jeho minulosť excentrická, ale to neznamená, že nie je kvalitným hercom.

Frankie Fouganthin/Wikimedia Commons

Phylicia Rashadová

Kto môže zabudnúť na múdru matku/právničku/manželku z kultového seriálu 80. rokov – „Šou Billa Cosbyho“ Claire Huxtableovú, ktorú stvárňovala táto herečka? Vďaka seriálu bola dvakrát nominovaná na cenu Emmy. Okrem herectva sa venuje aj režírovaniu a spevu.

The Heart Truth/flickr

Angela Bassettová

Jej stvárnenie speváčky Tiny Turnerovej bolo strhujúce. Za svoj výkon si na konto pripísala nomináciu na Oscara, ktorého však nevyhrala. Za túto životopisnú snímku ale získala Zlatý glóbus.

Gage Skidmore/flickr

Will Smith

Will Smith je zabávač, herec i raper. Filmy ako „Ali“, „Šťastie na dosah“ (nominácie na Oscara za tieto filmy nepremenil na víťazstvo) a „Muži v čiernom“ ukázali jeho herecké schopnosti.

Gage Skidmore/Wikimedia Commons

John Travolta

Od Vinnyho Babarina v seriáli „Welcome Back Kotter“ po Vincenta Vegu v „Pulp Fiction: Historky z podsvetia“, John Travolta je jedným z najväčších hercov a hereckých comebackov všetkých čias.

Josh Jacks/flickr

Zdroj

Frederika Schallerová
Volám sa Frederika a mojím druhým menom je zvedavosť. Vyštudovala som slovenčinu a mojou vášňou je čerpanie nových informácií. Dlho mi trvalo zistiť, čo chcem v živote robiť, no nakoniec som prišla na to, ako to všetko spojiť dohromady - písaním článkov. Som milovníčka psov, cvičenia a sladkého. Keďže vzdelanie nikdy nie je na škodu, zdokonaľujem sa v marketingu.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Robi
1. marca 2023 4:33

Mam taky pocit ze Will Smith nepatri do tochto zoznamu…