12 vzácnych telesných znakov, ktoré vás robia jedinečnými

2086

V minulosti umelcov a vedcov veľmi zaujala anatómia ľudského tela, jeho dokonalosť a pochopenie jednotlivých častí. Počas renesancie sa robili rôzne štúdie anatómie, ktoré slúžili maliarom, ktorí sa snažili o dokonalosť svojich diel. Tieto štúdie otvorili dvere k tajomstvám ľudského tela. A postupom času nás telo naďalej fascinuje.

My sme chceli prispieť k týmto veľkým mysliteľom a nájsť jedinečné vlastnosti tela, ktoré má len málokto. Tieto vzácne črty nás zaujali a pripomínajú nám krásu a rozmanitosť, ktorá existuje na tomto svete. Čítajte ďalej a zistite, či ste jedným z mála ľudí, ktorí majú jedinečnú črtu.

1. Vlasová línia v tvare písmena V

s1 1
Photo by BrightSide

Ak ste si pri pohľade do zrkadla všimli, že vaša vlasová línia tvorí v strede hlavy bod v tvare písmena V, máte tento znak nazývaný vdovský vrchol. Má ho len 33 % populácie. A ak vás zaujíma, odkiaľ pochádza tento zvláštny názov, tak je to z Anglicka 18. storočia, keď niektoré ženy nosili čierne trojuholníkové klobúky, ktorých špička spadala do stredu čela.

2. Oblúkový vzor odtlačkov prstov

s2 1
Photo by BrightSide

Odtlačky prstov nás identifikujú v niekoľkých systémoch. Jedinečnosť odtlačkov prstov spočíva v tom, že 65 % populácie má obruče, 30 % má odtlačky prstov v tvare víru a len 5 % má tento jedinečný oblúkový vzor.

3. Palmaris longus

s3 1
Photo by BrightSide

Palmaris longus je dlhý dlaňový sval, ktorý naši predkovia používali na šplhanie po stromoch. Tento sval sa už nepoužíva, ale sú ľudia, ktorí sa s ním stále rodia. Ak ste zvedaví, či ho máte, položte si dlaň na rovný povrch a dotknite sa palcom malíčka. Ak máte túto vzácnu vlastnosť, uvidíte, ako vám tento sval vyskakuje zo zápästia.

4. Heterochrómia

s4 1
Photo by BrightSide

Táto vzácna vlastnosť, ktorá spôsobuje, že každé oko má inú farbu, sa nazýva heterochrómia. O to fascinujúcejšie je, že tento stav sa vyskytuje len u menej ako jedného percenta populácie. Heterochrómia sa môže vyskytnúť, keď koncentrácia melanínu v očiach nie je rovnomerná. Väčšinou ako dôsledok genetiky.

5. Gén DEC2

s5 1
Photo by BrightSide

Ak sa vám zdá, že váš priateľ má vždy 100 % energie, aj keď zle spí, pravdepodobne má gén DEC2. Tento gén má len 5 % populácie. Normálnemu človeku sa odporúča spať aspoň 7 hodín, aby sa mu vrátila energia, zatiaľ čo ľudia s touto špeciálnou vlastnosťou môžu spať 4 až 6 hodín a cítia sa svieži. Ľudia s génom DEC2 môžu mať rýchlejšie spánkové cykly a dosiahnuť viac počas pracovného času. Veľké osobnosti ako Leonardo da Vinci a Nikola Tesla mali tento jedinečný stav.

6. Šedé, zelené a jantárové oči

s6 1
Photo by BrightSide

Len 3 % ľudí má sivé oči, čo je dokonca trikrát menej ako počet ľudí s modrými očami. Zelené oči sú tiež vzácne, pretože len 2 zo 100 ľudí majú zelené oči. A ako tretiu vzácnu farbu očí máme jantárovú, ktorú má len 5 % ľudí.

7. Medzera medzi zubami

s7 1
Photo by BrightSide

Táto medzera medzi zubami, známa aj ako diastema, je vzácnym javom, ktorý má len 25 % populácie. Existuje mnoho celebrít, ktoré si túto jedinečnú črtu osvojili ako svoju vlastnú značku.

8. Výborná chuť

s8 1
Photo by BrightSide

Ak ste niekedy chceli mať chuť ako Remi z filmu Ratatouille, prezradíme vám, že na svete sú super ochutnávači. Štvrtina svetovej populácie má na jazyku väčší počet chuťových pohárikov, vďaka čomu sú citlivejší na chute.

9. 2 vrstvy mihalníc

s9s
Photo by BrightSide

Osobnosti ako Elizabeth Taylorová mali túto jedinečnú črtu krásy. Tento dvojitý rad mihalníc, známy ako distichiasis, dokáže zatraktívniť oči.

10. Mortonov prst

s10 1
Photo by BrightSide

Skontrolujte si prsty na nohách, a ak máte druhý prst väčší ako prvý, patríte k 22 % ľudí, ktorí majú túto zvláštnosť nazývanú Mortonov prst. Vedec Dudley Joy Morton sa domnieval, že druhý najväčší prst na nohe je evolučným pozostatkom prstov na nohe z predčlovekov.

11. Ambidextrózia

s11 1
Photo by BrightSide

Pravdepodobne patríte do kategórie pravákov alebo ľavákov, ale len málokto dokáže vykonávať úlohy oboma rukami rovnako. Tento špecifický stav, pri ktorom nie je dominantná ruka na vykonávanie činností, je známy ako ambidextrózia.

12. Dvojitý vír

s12 1
Photo by BrightSide

Iba 5 zo 100 ľudí má vo vlasoch dvojitý vír. A ak patríte k tým najšťastnejším na svete, máte 2 víry vlasov, ktoré rastú v rovnakom smere proti smeru hodinových ručičiek.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.