15 záhadných predmetov, pri ktorých musel zasiahnuť internet, aby sa zistil ich účel

31471

Raz za čas nájdu ľudia vo svojom dome určité predmety, ktoré pôsobia zvláštne a ich účel je skutočne záhadou. Existuje dokonca prípad osoby, ktorá mala vo svojom dome neznámy predmet a 20 rokov ho skúmala, aby sa pokúsila zistiť k čomu slúži. No márne. Tak to dopadne, pokiaľ sa majiteľ nevzdá a nepožiada o radu obľúbenú komunitu na portáli Reddit. Tu s pomocou niekoľkých odborníkov zistili účel predmetu za menej ako 14 minút – možno to bol aj rekord.

Zhromaždili sme niekoľko skutočne podivných objektov, na ktorých účel chceli ľudia prísť. Pozrite sa na ne a skúste uhádnuť k čomu slúžia skôr než uvidíte odpoveď.

„Toto našiel kamarát v Goodwill. Nejaký druh opasku.“o1

Odpoveď: Je to držiak na udicu. Tu sa môžete pozrieť na podobný.

„Čo je zač toto drevené kuchynské náčinie, ktoré som dostal ako darček?“o2

Odpoveď: Je to nastaviteľná podložka. Zložené dohromady sa zmestia do zásuvky. Umiestnené blízko seba slúžia ako podložka, na ktorú môžete položiť horúci hrniec bez toho, aby ste opálili povrch stola.

„Čo za pramene/vlákna vychádzajú z môjho krekra?“o3

Odpoveď: Pracujem vo výrobni potravín. Toto sú na 100% odreté okraje pása, ktorým krekry prechádzajú pred upečením. Kontaktujte výrobcu s kódmi a dátumom na škatuli. Pomôže im to pri vyšetrovaní a s najväčšou pravdepodobnosťou získate nejaké veci zadarmo.

„Toto som našiel v našom novom dome na zábradlí. Vyzerá to tak, že to má niečo držať, ale nie som si istý čo.“o4

Odpoveď: Vyzerá to ako držiak na fén.

„Realisticky vyzerajúca očná guľa, možno sklenená? S tromi otvormi na kovovej časti. Našiel som to na blšom trhu.“o5

Odpoveď: Jedno také mám! Je to propagačná kľúčenka spoločnosti, ktorá vyrába sklenené oči pre preparovanie zvierat.

„Dve ploché kovové okrúhle disky s dlhými stonkami pripevnené závesmi. Žiadne značenie. Nájdené v novej kuchyni.“o6

Odpoveď: Je to plameňový hasič, ktorý sa používa na uhasenie plechovky gélového paliva na stolnom krbe.

„Hladká, 500 gramová, oválna, chrómovaná váha?“o7

Odpoveď: Používa sa na manuálnu kalibráciu a nazýva sa to kalibračná váha. Poznáte tak presnú hmotnosť objektu, keď ho porovnáte s iným predmetom, chcete tárovať a podobne.

„Čo sú toto za veci za mojimi závesmi?“o8

Odpoveď: Hniezda kutavky piesočnej – tie čierne veci, ktoré vyzerajú ako osa. Stavajú ich a kladú do nich vajíčka. Tieto majú otvory, takže sú staré. Pokiaľ otvory nemajú, znamená to, že je tam larva spolu s asi 20 pavúkmi, ktoré mama nechala larvu jesť, kým nevyjdú z hniezda.

„Starý nástroj(?) o veľkosti a v tvare banána nájdený v starej stodole vo Švédsku. Drevená rukoväť s hrdzavým kovovým hrotom.“o9

Odpoveď: Kolík na sadenie semienok. Spraví to do zeme dieru, do ktorej vložíte semiačka.

„Nájdené v hudobnom nástroji o veľkosti väčšieho hrozna, ale nie sú tam žiadne dostatočne veľké diery, aby to do neho mohlo spadnúť.“

o10

Odpoveď: Je to prachová guľa, nahromadená z bežného prachu v husliach. Niekedy známa aj ako myš.

„Na toto som dnes natrafil pri upratovaní miestnosti. Statná hmotnosť v tvare jeleňa s dvoma hrotmi v strede.“o11

Odpoveď:  Kinetická socha. Mala by sedieť na stĺpiku na strednom hrote, aby sa kývala dopredu a dozadu.

„Drôtený predmet  v tvare sliepky s rukoväťou.“o12

Odpoveď: Moderná dekorácia vyrobená v štýle starého klepáča na koberce.

„Máme doma niekoľko takýchto vecí a nevieme, čo sú zač. Možno gumička, ktorá mala na zadnej strane tej bielej veci reklamu?“o13

Odpoveď: Sú to lacné elastické gumy na knihy. Chráni ich pred otvorením v batohoch. Tu je jeden rozdielny, no funguje rovnako.

„Je to mojej babičky, má 2 klipy a točí sa. Čo to je?“o14

Odpoveď: Je to známe ako „okrajový navíjač“, v tomto prípade dvojnásobný, pretože dokáže vyrobiť dva pramene naraz. Tu je jeden, aj keď nie tak pekný, ale robí to isté. Ak to chcete vidieť v akcii, pozrite si toto video.

„Modulárne zakrivené drevené diely s 2 otvormi v každom segmente. Iba jedna z dier prechádza úplne drevom.“o15

Odpoveď:  Tento svietnik, ktorý síce nie je identický s vašim, je mu veľmi podobný. Myslím, že ten váš vytvorilo nejaké dieťa na hodinách práce s drevom, pretože rezy pôsobia trochu nerovnomerne.

Máte v dome nejaký zvláštny predmet, o ktorom by ste chceli vedieť na čo slúži? Koľko z týchto predmetov vám bolo známych?

Zdroj

Foto: Brightside

Ahojte! Volám sa Viktória a momentálne študujem v mojom obľúbenom meste Brno. Navštevujem Vysoké učení technické v Brne, odbor Biomedicínska technika a bioinformatika. Vo svojom voľnom čase rada čítam knihy, chodím do prírody, píšem články a trávim čas s kamarátmi a rodinou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.