Talianski colníci zaistili 159 miliónov rokov staré dinosaurie vajce

3022

Dinosaurie vajce, ktoré zadržali talianski colníci má priemer približne 13 centimetrov a na jednej strane stvrdnutý sediment. Bolo zabalené v bublinkovej fólii a balíku medzinárodného internetového obchodu. K tomuto objavu dospeli colní úradníci v talianskom meste Bergamo. 

1 24

Ako neskôr prezradili, vajce bolo do krajiny nelegálne prepašované z Malajzie. Patrilo dinosaurovi druhu Shunosaurus, ktorý sa pohyboval po zemi pred 159 miliónmi rokov počas obdobia neskorej jury. Tento objav je o to cennejší, že na neho natrafili počas bežnej colnej kontroly. Balík síce udáva malazijský pôvod, no domnievajú sa, že smeroval až z Číny a bol iba presmerovaný cez Malajziu. 

2 23

Colným úradníkom sa síce nepodarilo zistiť odosielateľa, no adresáta už áno. Ten sa zásielky vzdal a tá prepadla štátu. Vláda sa teda rozhodla, že vajce vystaví v prírodovednom múzeu. Prvé fosílie tohto druhu dinosaura boli objavené v roku 1977 v čínskej provincii S‘-čchuan. Dinosaurus bol jedným z najväčších svojej doby. 

Zdroj

Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.