Top 5 absurdne drahých zlatých predmetov

898

Ako všetci vieme, zlato je vzácny kov, ktorý si spoločnosť cení už od počiatku. Spočiatku sa používalo len ako platidlo, stabilný spôsob výmeny tovaru a služieb. Postupom času sa situácia zmenila. Hoci sú peniaze do istej miery kryté zlatom, výraznejšie sa preslávilo ako symbol statusu. Vo väčšine prípadov zlato nerobí predmet „lepším“, je tam jednoducho preto, aby tam bolo. Aj keď má zmysel mať zlaté šperky, pretože sú pomerne atraktívne, lesklé, existuje veľa vecí, do ktorých sa pridáva len preto, aby sa zvýšila ich cena. Ľudia, ktorí si tieto predmety kupujú, chcú len získať status, ktorý je spojený s vlastníctvom zlata, keďže zlato úzko súvisí s luxusom. Aby sme uviedli niekoľko príkladov týchto predmetov, tu je 5 najsmiešnejších zlatých predmetov.

Zlatá rakva – 24 000 dolárov

Rakva z 24-karátového zlata. Pohreb s touto rakvou je známy ako zlatý pohreb a v minulosti ho využili niektoré známe osobnosti. Táto rakva je vyrobená s veľkou starostlivosťou a je celá pozlátená 24-karátovým zlatom. Prekvapivo táto položka stojí len 24 000 dolárov, zatiaľ čo niektoré menšie veci, ktoré sa objavujú, stoja oveľa viac. Je škoda, že každý, kto ju použije, ju v skutočnosti nebude mať možnosť zažiť na vlastnej koži, ale je skôr gestom pre tých, ktorí sa zúčastnia pohrebu. Preč sú časy, keď sa na rakvu používalo len obyčajné staré drevo.

Zdroj: Tim Evanson/Flickr

Zlatý BBQ Grill – 111 000 dolárov

Tento zlatý gril v skutočnosti stojí približne 111 000 amerických dolárov. Za tieto peniaze by ste si mohli kúpiť tisíce grilov, ktoré slúžia na rovnaký účel. Tak ako pri väčšine zlatých predmetov aj tento slúži v skutočnosti len ako symbol statusu, pretože v podstate rovnaký gril by ste mohli získať len za zlomok jeho ceny. Možno keby bol úplne autonómny a pripravoval by jedlo za vás, potom by mohol ospravedlniť svoju cenu, ale momentálne je určený len pre ľudí, ktorí majú príliš veľa peňazí na míňanie.

Zlatá košeľa – 250 000 dolárov

Zlato je v súčasnosti veľmi bežnou súčasťou šperkov, ale toto je dosť prehnané. Táto košeľa je jedinečným kúskom, ktorý si objednal indický milionár Datta Phuge, ktorý hľadal najluxusnejší symbol postavenia. Zatiaľ čo iní ľudia si potrpia na pekné autá alebo domy, skutočnou túžbou tohto muža je zlato. Táto vysoko nepraktická košeľa s hmotnosťou neuveriteľných 7 kilogramov ho stála 250 000 dolárov a súdiac podľa všetkých jeho fotografií je na svoje rozhodnutie úplne hrdý. Môže sa to zdať ako úplné vyhodenie peňazí, v skutočnosti to nie je až také zlé, pretože košeľu by ste mohli ľahko predať doslova za jej váhu v zlate. Je to dosť neohrabaný kúsok, ale určite vzbudí pozornosť každého, kto ho uvidí.

Zlatý toaletný papier 1,3 milióna dolárov

Táto rolka toaletného papiera, ktorá stojí 1,3 milióna dolárov za jednu rolku, v dohľadnej dobe nenahradí bežné rolky. Spoločnosť, ktorá ho vyrobila, prekvapivo tvrdí, že je bezpečný na používanie, ale museli by ste byť maniaci, aby ste ho nevystavili na obdiv! Tým sa luxus dostáva na úplne inú úroveň, pretože ide o vysoko jednorazový kus, čo znamená, že keď ho raz použijete, je navždy preč. Tento predmet je určený len pre šialene bohatých a rozhodne by nemal byť niečím, na čo by ste mali šetriť. Ale hej, aspoň sa k nemu dodáva fľaša šampanského „zadarmo“.

Zdroj: Listverse

Zlatý iPhone 5 – 15 miliónov dolárov

Toto netreba príliš vysvetľovať, je to zlatý iPhone! Táto položka testuje hranice okázalosti vašej techniky, a to za neuveriteľných 15 miliónov dolárov. Dizajn tohto iPhonu je pomerne zložitý, má masívny zlatý základ so 100 malými diamantmi po stranách a na samotnom logu Apple. O krok ďalej je nepolapiteľný čierny diamant, ktorý je ústredným prvkom tohto majestátneho zariadenia. Hoci je tento telefón už pomerne starý, keďže ide o model 5, stále zostáva na 1. mieste ako najdrahší telefón na svete. Teraz aspoň môžete povedať, že máte telefón, ktorý funguje lepšie ako telefón za 15 miliónov dolárov.

Zdroj: Listverse

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre