7 účesov, ktoré lichotia tvaru vašej tváre a zvýraznia vaše jedinečné črty tváre

6556

Malé oči sa považujú za príťažlivé, okrúhle tváre nám dodávajú mladistvý vzhľad a ľudia s veľkými ušami sú rozkošní, stačí sa pozrieť na Anne Hathaway! Existuje toľko jedinečných čŕt, ktoré nám dodávajú osobitý šarm. Niektorí ľudia si však chcú tieto veci aj tak opraviť. Je to ich voľba, ale dúfame, že budú mať na pamäti, že to skutočne môžu urobiť aj bez chirurgického zákroku. Stačí, ak zmenia svoj účes.

1. Dvojitá brada

h1
Photo by BrightSide     

Ostré strihy sú veľmi nevhodné, ak máte dvojitú bradu. Namiesto toho si vyberte ofinu a kučery, vrstvené účesy alebo účesy, ktoré rámujú tvár. Takto upriamite pozornosť na svoje vlasy a nie na bradu.

Nezabudnite, že trik spočíva v tom, že máte vrstvy. Dodávajú objem a vytvárajú ilúziu úzkej tváre. Milovníci krátkych účesov si môžu zvoliť vrstvený strih bobu s dĺžkou po bradu, ale dbajte na to, aby konce boli nerovnomerne zastrihnuté.

2. Veľký nos

h2
Photo by BrightSide

Vyberte si účesy, ktoré rozšíria vašu tvár, takže váš nos bude vyzerať menší. Skvelú prácu odvedú rôzne typy ofín: do strán, záclonové alebo vrstvené. Vlasy si môžete zopnúť do neporiadneho drdolu alebo chvosta a nechať si niekoľko prameňov padať do tváre. Snažte sa vyhýbať krátkym a rovným strihom.

3. Veľké čelo

h3
Photo by BrightSide

Boby s ofinou, dlhé alebo krátke vlasy so stredovou časťou, alebo ostrihaná ofina vyzerajú skvele na ľuďoch s veľkým čelom. Podľa stylistu je kľúčom k vyváženiu horizontálne orámovanie, veľký objem a jemné vrstvy.

4. Malé oči

h4
Photo by BrightSide

Vyhnite sa tupým a hustým účesom a namiesto toho sa zamerajte na krátke účesy alebo strihy s nízkym objemom. Ofina je v poriadku, ale len vtedy, ak vám úplne nezakrýva oči a čelo. Pixie účesy zvýrazňujú oči, najmä ak je dobre vidieť vaše obočie.

5. Okrúhla tvár

h5
Photo by BrightSide

Tí, ktorí chcú, aby ich tvár vyzerala oválnejšie, by si určite mali zvoliť strapatý vlnitý bob alebo tvár rámujúci melír. Môžete tiež pridať väčší objem na vrchu a po stranách ponechať predĺžené pramene. Vyhnite sa hladkým účesom a hustej ofine, pretože horizontálne línie rozšíria vašu tvár.

6. Podlhovastá tvár

h6
Photo by BrightSide

Ľudia so štíhlymi tvárami majú výraznejšie nosy, brady a krky a niektoré účesy môžu ich tvár ešte viac predĺžiť. Rovné a dlhé vlasy sú nie, zatiaľ čo účesy, ktoré dodávajú veľa objemu, sú vždy vítané. Vyskúšajte rozstrapkaný lalok, asymetrický sekaný lalok, múdro vrstvené dlhé vlasy alebo dlhý vlnitý účes so stredom.

7. Veľké uši

h7
Photo by BrightSide

Nie je ťažké zakryť si uši, ale môže byť náročné vybrať si zo všetkej tejto rozmanitosti len jeden účes. Dbajte na dostatočný objem a plnosť po stranách hlavy a nechajte vlasy trochu odstávať od pokožky hlavy. Bob účesy alebo dlhé a vrstvené vlasy sú skvelou voľbou.

 

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.