Ako naplánovať svadbu: 8 tipov na organizáciu svadby

1244

Podľa niektorých odhadov bude rok 2022 rekordným rokom pre sobáše a všetky páry plánujú svoje svadby tak, aby boli čo najjedinečnejšie. V závislosti od toho, ako si ju predstavujete, existujú kroky, ktoré treba pri plánovaní svadby podniknúť. Inšpirovať sa napríklad prostredníctvom našich obľúbených celebrít nám môže poskytnúť nápady, ako urobiť náš deň takým zmysluplným a láskyplným, ako sme si vždy želali.

1. Naplánujte si svadbu vo svojom vlastnom dome.

r0000
Photo by BrightSide

  

Domáca svadba je jednou z najpohodlnejších možností plánovania svadby. Ak patríte so svojím snúbencom k párom, ktoré uprednostňujú súkromný obrad, porozmýšľajte o plánovaní domácej svadby. Môžete spravovať svoj priestor a vdýchnuť svojej svadbe pocit familiárnosti, vďaka čomu bude jedinečná a nezabudnuteľná, či už sa bude konať vo vašej obývačke alebo na dvore.

r2 1
Photo by BrightSide

Ak hľadáte nápady pre svoju domácu svadbu, zvážte krásnu Arianu Grande, ktorá sa v roku 2021 vydala za Daltona Gomeza a zvolila si tento štýl obradu. Speváčka si želala súkromnú svadbu, takže pozvala len 20 najbližších priateľov a rodinu. Aj keď sa nenachádzate na rovnakom mieste alebo máte obmedzený rozpočet, váš milenec a vaši blízki všetko ozvláštnia.

2. K oltáru môžete kráčať so svojou matkou po boku.

r000
Photo by BrightSide

Pri plánovaní vlastnej svadby si môžete stanoviť vlastné pravidlá a vybrať si to, čo vám v tento výnimočný deň vytvorí pohodlie. Otec nevesty alebo iná mužská postava tradične sprevádza nevestu k oltáru. Mnohí ľudia tak nemôžu urobiť, pretože stratili milovanú osobu alebo majú otca, ktorý už nie je súčasťou ich života. Niektorí ľudia preto radšej idú k oltáru so svojimi matkami.

Keď sa Priyanka Chopra v roku 2018 vydávala za Nicka Jonasa, jej matka bola po jej boku, keď kráčala k oltáru. To len dokazuje, že túto tradíciu nemusíte dodržiavať a že to môže byť stále veľmi výnimočné, ak máte vo svojom živote výnimočnú ženu, ktorá vás bude sprevádzať k vášmu nastávajúcemu manželovi, napríklad matku, tetu alebo priateľku.

3. Mini svadobné torty.

r00
Photo by BrightSide

Svadobná torta by mala byť na zozname povinných tort, ale v poslednom čase sa ľudia rozhodujú skôr pre viacero malých tort ako pre jednu veľkú. Malé svadobné torty môžu byť elegantné a zároveň cenovo výhodné. Okrem toho sa mnohé pekárne dokážu úplne prispôsobiť a ponúkajú mini svadobné torty, ktoré sú rovnako krásne a chutné ako každá iná torta.

Ak plánujete svadbu, možno budete chcieť zvážiť výrobu menších tort, aby ste mohli svojim hosťom ponúknuť rôzne chuťové možnosti. Nie drobné pečivo, ale drobné tortičky, ktoré vyzerajú presne ako bežná svadobná torta a približne sa rovnajú veľkosti porcie tradičného plátku.

4. Na svadobnej hostine podávajte jedlo formou bufetu.

r0
Photo by BrightSide

Jedlo, ktoré podávate, má veľký vplyv na váš rozpočet a samotnú svadbu. Najlepšou voľbou je vybrať si jednoduché, lacné jedlo a nechať ho podávať formou bufetu. Podávanie jedál formou bufetu je na svadobných hostinách základom z dobrého dôvodu: je to ekonomický a efektívny spôsob, ako nakŕmiť veľkú skupinu hostí rôznymi jedlami naraz. Bufetové jedlá sa tiež ľahšie pripravujú a podávajú.

r1 1
Photo by BrightSide

Ak sa na svadbe rozhodnete pre bufetový štýl, držte sa témy a určitého typu jedla. Vďaka tomu bude vaše podávanie jedál a celkový výber vyzerať premyslene a organizovane. Či už sa budete držať tradičného menu, alebo navrhnete jedinečné tematické menu, pri plánovaní svadby existuje nespočetné množstvo spôsobov, ako premeniť svadobný bufet na neuveriteľný kulinársky zážitok.

5. Majte svadbu počas zimného obdobia.

r3 2
Photo by BrightSide

Okrem letných mesiacov je zimné obdobie jedným z najobľúbenejších období roka na uzavretie manželstva, pričom mnohé páry očarila predstava romantickej zimnej svadby počas vianočných a novoročných sviatkov. Aj keď sa svadba v zime môže zdať nevhodná kvôli chladu a možnosti dažďa, pri plánovaní svadby myslite na jej výhody.

Svadby mimo sezóny majú výhody, ako napríklad viac voľných termínov v mieste konania, nižšie ceny a menej obáv o počasie, pretože svoju oslavu pravdepodobne usporiadate v interiéri. Inšpiráciu pre zimné svadby môžeme nájsť v lesných scenériách, svetelných reťaziach, slávnostnej zeleni a sezónnych dobrotách.

6. Prispôsobte si svadobné šaty.

r4 2
Photo by BrightSide

Prispôsobenie svadobných šiat je vynikajúci spôsob, ako urobiť svoj veľký deň takým jedinečným, ako chcete, a zároveň naplno vyjadriť svoju osobnosť. Pridajte ozdoby, ramienka, výšivky, vrchný odev alebo rukávy, aby vaše šaty vynikli. Nechajte ich vyjadriť to, čo chcete, aby ľudia videli na vás, a vychutnajte si fotografie šiat, ktoré si budete vždy pamätať ako tie najvýnimočnejšie.

r5 2
Photo by BrightSide

Či už chcete vlastný závoj, dodatočné krytie počas obradu alebo druhý vzhľad na recepcii, personalizácia vašich šiat urobí všetko pre vás a vášho partnera výnimočnejším a romantickejším. Aby ste však mohli lepšie naplánovať svoju svadbu a načerpať inšpiráciu, môžete sa pozrieť na niektoré z celebrít, ktoré sa tiež rozhodli pre prispôsobenie svojich svadobných šiat.

7. Víkendová svadobná oslava

r6 2
Photo by BrightSide

Aj keď sa to pri plánovaní svadby môže zdať ako nákladná možnosť, jej usporiadanie cez víkend môže predĺžiť trvanie vášho výnimočného dňa. V súčasnosti mnoho párov uprednostňuje viacdňovú oslavu pred jednou. To umožňuje párom skutočne sa podeliť o radosť z manželstva so svojimi priateľmi a rodinou a stráviť spolu viac kvalitného času.

Samozrejme, víkendová oslava má svoje klady aj zápory, vytvorenie veľkolepej trojdňovej víkendovej svadobnej oslavy si vyžaduje veľa plánovania a organizácie, preto skôr ako začnete uvažovať o tejto možnosti, berte do úvahy, že na svoju svadbu potrebujete poradenstvo.

Podujatia rozložené na celý víkend poskytnú vašim hosťom niečo na robotu, ako aj možnosť nadviazať kontakty a zažiť nové veci. Okrem toho organizovanie svadby počas predĺženého víkendu vám dáva väčšiu voľnosť pri vynaliezavosti s miestom a priebehom oslavy, vďaka čomu je oveľa jedinečnejšia.

r7 2
Photo by BrightSide

8. Vyberte si minimalistické kytice.

r8 2
Photo by BrightSide

Pri plánovaní svadby platí, že menej je viac, najmä pokiaľ ide o oblečenie, výzdobu a kvety. Okrem celebrít sa medzi nevestami, ktoré dávajú prednosť nenápadnému, ale štýlovému vzhľadu, stávajú obľúbenými aj svadobné kytice z jedného kvetu. Pri vstupe do kostola čoraz viac neviest nesie kyticu zloženú výlučne z jedného druhu kvetu. Výsledok je jednoduchý, ale má nadčasový a zároveň moderný dizajn.

Hoci konvenčné, romantické svadobné kytice budú vždy trendy, bolo zaujímavé sledovať, ako súčasné nevesty preberajú tradičný kvetinový doplnok a robia ho jednoduchým a jednofarebným. Hovoríme o kvetinových aranžmánoch, ktoré sú jednoduché, ale štýlové. Zvážte monochromatické kytice, ktoré sa skladajú len z jednej farby kvetov alebo sú celé z ruží.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.