9 faktov o Hirošime a Nagasaki, ktoré by ste mali vedieť

15454

Hirošima a Nagasaki sú, mimo Tokya, dve najznámejšie japonské miesta, ktoré pozná snáď každý. Tieto dve civilné mestá sú jedinými miestami na planéte, kde boli odpálené atómové bomby. Od vojny kedy boli bomby odpálené sa svet zmenil.

Je dobré ovládať históriu a je ešte lepšie ak svoje chyby už nezopakujeme. Hirošima a Nagasaki boli úplne zničené a tisíce ľudí zavraždených. Nech už je váš politický názor akýkoľvek, tieto veci o Hirošime a Nagasaki by ste mali vedieť.

Wikipedia
Wikipedia
  1. Jeden človek, ktorý bol od epicentra jadrového výbuchu menej ako 200 metrov, prežil.
  2. Menej ako päť kilometrov od výbuchu sa odohrával herný turnaj. Napriek tomu, že výbuch zasiahol ľudí na turnaji, bol turnaj dokončený neskôr v ten istý deň.
  3. Tsutomu Yamaguchi prežil výbuch v Hirošime tak, že vliezol do protileteckého krytu a stihol prvý vlak do Nagasaki. Po tom čo bolo Nagasaki o pár dní neskôr zbombardované, prežil.
Wikipedia
Wikipedia

4. Japonská armáda bola zmobilizovaná pre „absolútnu vojnu„. To znamenalo, že každý muž, žena a dieťa museli bojovať do posledného dychu.

5. Stromy ginkgo biloba sú známe pre svoju pozoruhodnú odolnosť. Ginkgo ako jedno z mála živých vecí prežilo jadrový útok v Hirošime. Tieto stromy tam stoja dodnes.

Wikipedia
Wikipedia

6. Takmer štvrtina úmrtí v Hirošime a Nagasaki sa dotkla kórejcov, ktorí boli do týchto miest odvedení, aby bojovali vo vojne.

7. Spočiatku, USA popierala akékoľvek skutočnosti, že by jadrové výbuchy mali zanechávavať nejaké rádioaktívne dôsledky

8. Iba traja z dvanástich bombardérov vedeli, čo je ich skutočná misia na týchto miestach.

9. Kyoto bolo ušetrené od zbombardovania, pretože americký sekretár vojny, Henry L. Stimson bol obdivovateľom tohto miesta z čias svojej svadobnej cesty. Namiesto Kyota vybral Nagasaki.

Wikipedia
Wikipedia

 

Zdroj: list25

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Vik
3. apríla 2018 16:00

Je to zaujímavé len toho mohlo byť viac :D