9 spôsobov ako byť tou najzaujímavejšou osobou v miestnosti

3207

Aby ste sa stali tou najzaujímavejšou osobou v akejkoľvek miestnosti, musíte prijať svoje nedostatky a premeniť ich na silné stránky.

1. Buďte úprimní

Ak chcete byť najzaujímavejšou osobou v miestnosti musíte byť autentickí. Pretože falošné osoby nás unavia za pár dní, či týždňov. Môžete svoju osobnosť trochu prikrášliť, to robí každý, len to príliš nepreháňajte, pretože vás skôr či neskôr odhalia.

Zdroj: PIX4FREE

2. Majte jedinečný pohľad

Vytvorte si nový pohľad na život. Automaticky vás budú spoznávať ako niekoho, kto pridal k známemu faktu nečakaný zvrat, nový uhol pohľadu a ľudia budú chcieť počuť váš názor. Nájdite niečo, čo dodá vašej osobnosti šmrnc a vďaka čomu budú chcieť ľudia viac.

Zdroj: pexels

3. Buďte pozitívni

Zamyslite sa nad tým, aký dojem v ľuďoch zanechávate. Myslia si o vás, že ste pozitívny človek? Nie? Tak je na čase zmeniť to. Aby vás tak ľudia vnímali, musíte byť naozaj pozitívni a mať optimistický pohľad na život. Vám to urobí dobre a ľudia vás za to budú zbožňovať.

Zdroj: wallpaperflare

4. Staňte sa dobrodruhom

Najefektívnejší spôsob ako získať nový pohľad na život a stať sa optimistickejším človekom je cestovať – vidieť nové miesta a spoznávať nových ľudí, nové kultúry. Získate tak nové príbehy, o ktoré sa môžete podeliť s ostatnými. Ľudia sa neradi rozprávajú s nudnými ľudmi, aj keď sú možno rovnakí. Preto sa staňte dobrodruhom, ktorý objavuje svet, ľudí, miesta.

Zdroj: hippopx

5. Majte otvorenú myseľ

Nesúďte ľudí len preto, že ich poznáte z minulosti alebo preto, že pracujú v určitej práci. Zachovajte si otvorenú myseľ a vypočujte si ich skôr, ako dospejete k vlastným záverom. Tiež môže byť dobrý nápad stretávať sa s novými ľuďmi alebo sa presťahovať na nové miesto, ak máte pocit, že ľudia okolo vás vám stoja v ceste alebo vás nerešpektujú.

Zdroj: pexels

6. Staňte sa dobrým rozprávačom

Stať sa dobrým rozprávačom je prvým krokom k tomu, aby ste vzbudili zvedavosť a aby vás ľudia začali pozorne počúvať. Každý miluje dobrý príbeh. Tu je niekoľko tipov, ako sa stať dobrým rozprávačom: poznajte svoje publikum, vytvorte napätie, majte primeranú reč tela a civčte, cvičte, cvičte.

Zdroj: Larry Bray/flickr

7. Konverzujte

Puste sa do živých a inteligentných rozhovorov alebo aj jednoduchých a uvoľnených. Všetko závisí od danej situácie. Musíte si pozorne načítať atmosféru v miestnosti. Povzbudte ostatných aby sa tiež zapojili do rozhovoru a podelili sa o svoje myšlienky, nápady, názory. Ponúknite vlastné postrehy k danej téme a pridajte trochu humoru. Aby ste viedli zmysluplnú konverzáciu, musíte byť aj dobrým poslucháčom.

Zdroj: wallpaperflare

8. Staňte sa dobrým poslucháčom 

Ľudia chcú byť vypočutí a pochopení, preto aktívne počúvajte a prejavujte súcit. Opakujte, čo počujete, aby ste rozprávača uistili, že dávate pozor a naozaj vás zaujíma o čom sa bavíte. Vďaka tomu vás budú považovať za dobrého človeka a budú vás za to milovať.

Zdroj: kizzzbeth/flickr

9. Snažte sa vyriešiť každý problém

Keď budete dodržiavať predchádzajúce kroky, získate si tak pozornosť ľudí a pomaly sa vám začnú otvárať. Možno sa vám dokonca zdôveria so svojimi vlastnými problémami. Prejavte iniciatívu a pokúste sa vymyslieť kreatívne riešenie. Buďte vynaliezaví a ukážte, že dokážete rozmýšľať mimo rámec. Nechajte ľudí, aby vás vnímali ako človeka s neoceniteľným prínosom v akomkoľvek dave, miestnosti, či podujatí.

Zdroj: pixabay

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre