Zac Efron si zahral novú úlohu, pre ktorú musel podstúpiť najdrastickejší režim vo svojom živote

552

Patríte aj vy k skalným fanúšikom High School Musical? Potom možno aj vás prekvapila zmena vzhľadu jednej z hviezd. O výzore Zaca Efrona sa hovorí už istý čas, no jeho nedávna premena fanúšikov doslova zaskočila. Je totiž v ostrom kontraste s tým, ako herca poznáme. Uviedol však, že ide o rolu, a prezradil, čo všetko preto musel podstúpiť.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zac Efron (@zacefron)

Po virálnom videu z roku 2021 jeho fanúšikovia špekulovali, či herec nepodstúpil plastickú operáciu. V rozhovore z roku 2022 však sám herec tieto fámy poprel a svoj odlišný vzhľad pripisuje zraneniu čeľuste spred dekády. V roku 2013 sa pošmykol a tvár si udrel o žulovú fontánu, čím došlo k vážnej zlomenine čeľuste. To však sprevádzali aj iné zranenia, ako roztrhnutie krížneho väzu, vykĺbenie ramena, zlomenina zápästia a zranenie chrbtice.

Snažil sa z toho zotaviť prostredníctvom fyzioterapie, no keď ju na istý čas prerušil, dostavili sa problémy s tvárou. Špecifické tvárové svaly totiž museli pracovať za tie slabšie, čo viedlo k viditeľným zmenám jeho vzhľadu. Mnohí ľudia to však označovali ako nepodarený botox alebo zbytočnú výplň tváre.

c88ca45c0587808392baa52dee.png
Zdroj: zacefron/Instagram

Ďalšiu výraznú premenu podstúpil pre úlohu v pripravovanom bojovom filme The Iron Claw (Železný pazúr). Po uvedení filmu do kín 22. decembra herec predviedol svoju svalnatú postavu, ktorá sa od jeho bežnej figúry značne líši. Aby zodpovedal vzhľadu wrestlera, musel si dať parochňu a nabrať množstvo svalovej hmoty. Sám herec uviedol, že vedel, že najťažšie zo všetkého bude fyzicky sa priblížiť človeku, ktorého stvárňuje. Dal do toho však všetko a nakoniec sa mu to podarilo.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Zac Efron (@zacefron)

Musel však dodržiavať prísny režim. Ten zahŕňal ranné kardio, pôst o 11.00 prerušil vývarom, zeleninou a chudými bielkovinami. Na večeru jedol mäsité jedlo s batatmi alebo quinoou a venoval sa aj vzpieraniu. Len za 12 týždňov sa mu tvrdými tréningami a prísnou stravou podarilo nabrať 10 kilogramov svalovej hmoty.

Napriek odhodlaniu však Efron uviedol, že mal aj isté abstinenčné momenty, keď mu chýbal ľudský kontakt. Príprava ho totiž obrala o všetok voľný čas a nezostal mu na spoločenské udalosti. Dodal, že je dôležité vyvažovať perfekcionizmus – keď máte istý cieľ, je dôležité si užívať celý proces, nie sa sústrediť výlučne na dokonalý výsledok.

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.