Ako správne kŕmiť svoju mačku?

886

Aké zásady je treba dodržiavať pri kŕmení vašej mačky? Čo všetko by ste mali vedieť, aby vaša mačka malá dlhé roky pevné zdravie? Prinášame vám pár rad a tipov, ktoré vám v správnom kŕmení vášho maznáčika pomôžu.

 

Domáce jedlo

Mnoho ľudí si myslí, že jedlo, ktoré sa v našej domácnosti zvýši bude to správne. Avšak veľa ingrediencií, ktoré my ľudia do jedál pridávame, môže vášmu zvieratku viac ublížiť ako prospieť. Vyhnúť by ste sa mali akýmkoľvek koreneným a soleným jedlám a taktiež údeninám. Taktiež veľmi zlé je mačke podávať bravčové mäso, ktoré majú veľký problém stráviť. Kravské mlieko podávame len veľmi zriedka, najlepšie vôbec! Obsahuje totiž priveľa mliečneho cukru – laktózy, ktorá je pre mačky ťažko stráviteľná. U niektorých mačiek môže spôsobovať silné alergické reakcie a hnačky.

Pravidelnosť

Možnosť podávania jedla počas celého dňa neodporúčame. Mačka by mala mať za deň jeden až dve jedlá podávané v rovnakom čase. Mačka si tak zvykne presne na určitú hodinu a nebude vás tak otravovať počas dňa.

 

Aké krmivo vyberať?

pre mačky by malo obsahovať viac ako polovicu proteínu odvodeného z mäsa. Tuk by malo tvoriť cca 30% a sacharidy nie viac ako 8%. Ďalej treba rozlišovať medzi mokrým a suchým krmivom. Mokre krmivo má obsah vlhkosti približne 80%. Kvalitné krmivá obsahujú 70 až 80% mäsa, a tým poskytnúť dostatočné množstvo bielkovín a tiež poskytuje dostatočnú hydratáciu. Suché krmivá sú lacnejšie a sú dobrou voľbou. Treba to však striedať s mokrým krmivom.

 

Je dobré sa starať o správnu stravu vášho miláčika. Ušetríte mu tým množstvo zdravotných ťažkostí a zabezpečíte mu zdravý a vitálny život. Budete šťastný nie len vy, ale aj vaša mačička.

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre