Čo kúpiť svokrovi na Vianoce?

1452

Vybrať darčeky pre celú rodinu dokáže byť stresujúce. Na nikoho nechcete zabudnúť a zároveň chcete pre každého vymyslieť niečo originálne. Už pri partnerovi či vlastných rodičoch to môže byť náročne, čo ešte svokrovci. Aby sme vám to uľahčili, pripravili sme pre vás niekoľko tipov na darčeky aj pre tých najnáročnejších svokrov.

Darček pre svokra je výzva

Či ste ešte iba čerstvý pár alebo ste spolu už dlhé roky, vymyslieť pre svokra je stále náročným orieškom. Výber správneho darčeka má však vždy tú istú formu a stojí na tých istých princípoch, takže sa nemusíte ničoho obávať.

Vo výbere vám môžete, ak o nejakom konkrétnom darčeku už svokor niekedy hovoril, alebo niekedy dal najavo,l že by sa mu niečo také zišlo. Pokiaľ vyberáte iný druh darčekov tak si skúste spomenúť či už niekedy nehovoril o tom, že má nejaký problém, ktorý by mu váš darček dokázal vyriešiť.

Ak napríklad hovorí o náročnej práci, skúste mu dopriať oddych. Ak túžil po zážitkoch, spomeňte si po akých. Prípadne mu nejaký dolaďte k tomu, akú má povahu.

Pragmaticky vždy nevyhráte

Pokiaľ niekto neustále hovorí o tom, že niečo potrebuje, s najväčšou pravdepodobnosťou sa to počas Vianoc objaví pod stromčekom. Práve to však môže byť často problémom, pretože sa tento darček môže viackrát zopakovať. Ak sa chcete rozhodnúť pragmaticky podľa toho čo vám dotyčný sám odporučil, uistite sa pri zvyšku rodiny, že mu to už niekto nekúpil. Hoci môže byť elektrická uťahovačka skvelým darčekom pre domáceho majstra, mať ich doma päť asi netúži.

Asi najväčšou nevýhodou tohto odporúčania od samotného obdarovaného je, že to pre neho nebude prekvapenie, lebo ten darček skrátka očakáva.

Ak aj napriek tomu chcete od svokra vylákať nejaké tipy, tak nech nie sú príliš konkrétne. Alebo potom nech vám povie viac vecí, z ktorých si už ľahšie vyberiete. Napríklad ak je to tenista, môžete sa opýtať či by nepotreboval niečo na tréning, nepýtajte sa hneď na novú tenisovú raketu.

 

Pre gurmánov

Veľa mužov má naozaj veľkú záľubu v dobrom jedle a pití. Veď úprimne, koho by nepotešila dobrá večera spojená napríklad s . Pokiaľ aj váš svokor patrí medzi milovníkov dobrého vína alebo piva, skúste sa poohliadnuť po rôznych ochutnávkach a degustáciách vo vašom okolí. Na Slovensku nájdete množstvo vinárstiev, ktoré ponúkajú degustácie lokálnych vín. Pivári sa zas určite potešia prehliadke miestneho pivovaru, ktorú dokážete hravo zarezervovať aj cez internet.

Kto by nemiloval autá?

Ak chcete naozaj prekvapiť a ako sa hovorí “šplhnúť si”, skúste pre svokra zaobstarať napríklad jazdu v jeho vysnívanom aute. Tu si na svoje prídu takmer všetci chlapi bez rozdielu veku. Okrem superšportov ako je napríklad Ferrari však môžete ísť aj o krôčik ďalej. Svokra tak môžete prekvapiť napríklad jazdou vo formule alebo v športiaku, ale v premávke! Pre tých čo uprednostňujú skôr jazdu v teréne zas môžete zaobstarať nezabudnuteľný zážitok zo zdolávania terénu v offroadových špeciáloch alebo dokonca v obrnenom transportéry.

Sú však aj muži, ktorí uprednostňujú jazdu, čo dokáže naozaj otestovať ich zručnosti. Ak váš svokor patrí medzi opatrnejších vodičov a prvoradé je pre neho aby mal auto vždy za každých okolností pod kontrolou, zaobstarajte mu lístok do školy šmyku.

Originálny relax

Ak ste ešte stále nenašli tú správnu inšpiráciu, nechcete mu kúpiť klasický hmotný dar, ale skôr uprednostňujete , skúsime vám priblížiť niektoré netradičné zážitky, ktoré môžete darovať svojmu svokrovi.

Uvariť vlastné pivo

Ak má rád pivo a patrí medzi ľudí, ktorí radi skúšajú nové veci, doprajte mu možnosť uvariť si vlastné pivo. Pod dohľadom profesionálov a s výkladom si tak bude môcť pripraviť niekoľko fliaš špeciálneho pivka.

Vyhliadkový let

Mesto v ktorom žijete už roky môžete poznať aj naspamäť, avšak pohľad na neho z vtáčej perspektívy je iný, jedinečný. Ak by ste chceli dopriať mu doslava nezabudnuteľný zážitok, existuje aj možnosť nočných vyhliadkových letov. To sa však z pochopiteľných dôvod oplatí najmä nad väčším mestom.

Pivný kúpeľ

Keď sa povie “chlapský nápoj”, určite najviac ľuďom napadne práve pivo. Okrem toho že je obľúbeným nápojom, pomáha pri trávení a je súčasťou mnohých “chlapských debát”, má aj iné skvelé vlastnosti. Napríklad taký pivný kúpeľ pomôže telu zregenerovať a tiež môže poskytnúť nezabudnuteľný zážitok.

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Stela
1. októbra 2021 14:09

My sme našemu kúpili sadu nožov z lunzo a bol celý šťatsný.