Charity Jam – charitatívny pretek, kde BMX bikeri pomáhajú handicapovaným a pozývajú aj teba

603

Životné tempo moderného sveta vie byť zbesilé. Natoľko, že často zabúdame sami na seba, nieto aby sme premýšľali nad problémami druhých. Napriek tomu sa našťastie aj v dnešnej dobe stále nájdu tí, ktorí neváhajú podať pomocnú ruku. Bez vidiny finančného zisku, dobrovoľne, vo svojom voľnom čase, len tak pre radosť a pre dobrý pocit. Skúste sa na chvíľku zastaviť, zamyslieť a rozhliadnuť sa okolo. Vidíte oblasť, v ktorej sa môžete pričiniť? Tak len smelo do toho! Hrejivý pocit vám bude tou najkrajšou odmenou.

Zdroj: CharityJam.cz

Svoje o tom vedia napríklad usporiadatelia charitatívneho freestyle BMX závodu Charity Jam, ktorí sa tento rok už desiatykrát koná v českom prihraničnom mestečku Brumov- Bylnice, necelých 40 km severozápadne od Trenčína. Ako je v našich končinách bežné, aj tu hrá futbal, či hokej. Športový mainstream však naviac spestrujú BMX bikeri, ktorí si v pôvodne starom vonkajšom bazéne vlastnoručne postavili jeden z najlepších bikeparkov v Česku. Ale ani to im nestačilo.

Zdroj: CharityJam.cz

V roku 2010 usporiadali spoločne s ďalšími priaznivcami tohto adrenalínového športu 1. ročník pretekov Charity Jam a výťažok z dobrovoľného vstupného venovali na pomoc handicapovaným. V tom čase ešte nikto netušil, že sa im podarí vybudovať najväčší freestyle BMX závod na území ČR, ktorého sa bez nároku na honorár každoročne zúčastňuje špička svetovej BMX scény.

Zdroj: CharityJam.cz

Organizátori, pretekári, diváci, sponzori – tí všetci spoja sily za jediným účelom – aby pomohli ľuďom, ktorí to v živote nemajú vôbec jednoduché. Spoločne tak vytvárajú akciu s unikátnym konceptom a elektrizujúcou atmosférou, ktorý široko ďaleko nemá obdobu. Nahliadnuť do jeho diania môžete na www.charityjam.cz.

Zdroj: CharityJam.cz

Odporúčame sa však vydať priamo na akciu a nechať sa inšpirovať. Je takmer isté, že si odnesiete dychberúce zážitky a odhodlanie niečo zmeniť aj vo svojom okolí. Tohtoročný jubilejný ročník, ktorý prebehne 5. a 6. júla, podporí 6 konkrétnych osôb s handicapom (4 deti a 2 dospelé ženy).

Pomôž aj ty!
Pomôcť im môžete aj vy – či už spomínanú účasťou, alebo napríklad príspevkom na konto verejnej zbierky tejto akcie: 222852233/0600 (zriadené Krajským úradom Zlínskeho kraja).
Zdroj: CharityJam.cz

Len pre zaujímavosť – počas 1. ročníka pretekov sa podarilo vybrať 10 000 kč, zatiaľ čo minulý rok to už bolo neuveriteľných 335 230 kč! Charity Jam je tak dôkazom, že s trochou úsilia možno dosiahnuť naozaj veľkých a nádherných vecí. Stačí len prejsť od myšlienky k činu a byť nápomocný. Preto sa nebojte vykročiť.

Zdroj: CharityJam.cz
Zdroj: CharityJam.cz
Zdroj: CharityJam.cz

Užitočné odkazy:

Web: charityjam.cz

Facebook: CharityJam

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre