O rastline Aloe vera sme si čo to napísali už aj na našich stránkach. Predstavili sme vám základne  účinky Aloe Vera spolu s dôvodmi prečo túto rastlinu pomenovávali v starovekom Egypte ako “rastlinu nesmrteľnosti”. Dnes vám predstavíme bližšie iba jeden produkt z tejto rastliny a tým je  aloe vera šťava, ktorej pitie môže mať zásadný účinok na vaše zdravie a život.

 

 

Aloe vera šťava

Zdravotné účinky štavy z Aloe vera.

Pozor teraz sa nebavíme o “komerčnom aloe vera ďzusíku”, ktorý si kupíte v najbližšom vietnamskom bistre . Bavíme sa o koncentrovanej a kvalitnej šťave, ktorej účinky boli na ľudský organizmus vedecky preukázané .

 

1. Šťava z aloe vera pomáha pri liečení cukrovky.

Už dlhé roky sa používa výťažok z Aloe na liečenie cukrovky naprieč Arabským poloostrovom.  Na vzorke 5000 pacientov, ktorý v rôznych formách trpeli na nejakú formu srdcovo-cievneho ochorenia  sa preukázali výrazné zlepšenia zdravotného stavu pri ľuďoch, ktorí mali cukrovku . Šlo o 177 cukrovkárov, ktorým sa normalizovala hladina cukru v krvi po 2 mesiacoch pravidelného pitia šťavy  z aloe.  Výskumníci za zhodujú, že benefitom bol vysoký obsah vlákniny, ktorú obsahuje šťava z Aloe vera.

 

2.  Dopad na srdce.

Rastlinu Aloe Vera mnoho ľudí pozná len vďaka jeho benefitom v spojení s pokožkou ( napríklad liečenie akné ) , málo ľudí vie aj o jeho pozitívnych účinkoch na srdce. Spomínaný výskum 5000 pacientov užívajúcich šťavu z aloe vera zaznamenal výrazný pokles LDL cholesterolu a navýšenie HDL cholesterolu.

 

3.  Znižuje  zápal a redukuje bolesť kĺbov.

To, že je aloe číslo 1 pri poranení pokožky je pomerne známe . Vhodné je však aj na vnútorne používanie, kde aloe redukuje zápal kĺbov, ktorý spôsobuje bolesť.

 

4. Aloe Vera podporuje imunitný systém.

Hlavne v tomto zimnom období ocenia šťavu z aloe ľudia, ktorí majú náchylný imunitný systém.  Polysacharidy obsiahnuté v aloe majú silné imunitu podporujúce účinky a tiež sú vhodnou prevenciou proti rakovine.

Kde kúpite šťavu z Aloe Vera?

Šťavu odporúčame nakupovať predovšetkým u overených predajcov . Mnoho produktov v neznámych kamenných obchodoch môže byť nekvalitných a často sa zvykne šťava aj riediť. Nákup cez internet je nielen pohodlný ale v spojení s overeným internetovým predajcom aj bezpečný ako pre vašu peňaženku aj pre vaše zdravie.

 

 

Vedľajšie účinky šťavy z Aloe vera.

Ako sa hovorí “všetkého veľa škodí” a tak aj pri extrakte z aloe je potrebné byť opatrný a nepreháňať to .  Odporúča sa 1 mililiter na 1 kilogram telesnej hmotnosti človeka.

Ak to s aloe preženiete môžu sa dostaviť vedľajšie účinky ako je napríklad poškodenie pečene, nevoľnosť alebo alergická reakcia.  Tiež môžete extrakt užívať v podobe kapsúl alebo tabliet ak si netrúfate dávkovať aloe sami .

 

 

 

 

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť