Arnold Schwarzenegger – 23 zaujímavostí a faktov o hercovi, bodybuilderovi a politikovi

13758

Arnold je sa narodil v Rakúsku ale väčšinu svojho života pôsobil v Amerike. Tam sa stal hercom, profesionálnym bodybuilderom, producentom, režisérom, modelom, investorom, podnikateľom, spisovateľom a politikom. Jeho život je prepletený rôznymi príbehmi naprieč všetkými oblasťami, ktorým sa venoval. Prečítajte si niekoľko niekoľko faktov a zaujímavostí.

Arnold4

1. Narodil sa ako Arnold Alois Schwarzenegger v Rakúsku 30. Júla 1947 Gustavovi a Aurelii, ktorí boli obaja policajti.

 

2. Otec sa dobrovoľne pridal k nacistickej strane v roku 1938 a bojoval v nemeckej armáde počas 2. sv. vojny. Z armády bol prepustený kvôli tomu, že dostal maláriu.

 

3. Jeho brat zomrel v roku 1971 pri autonehode a rok nato zomrel aj jeho otec na mŕtvicu. Otec mal vždy radšej svojho staršieho syna a tvrdil, že Arnold je adoptovaný. Nezúčastnil sa ani jedného pohrebu.

 

4. Po prvý krát sa začal zaujímať o posilňovanie keď mal 15. Všetko začalo, keď mu jeho tréner futbalu ukázal posilňovňu, vtedy sa rozhodol pre a vzdal sa futbalu.

arnold1

5. V roku 1965 slúžil v armáde, kedy musel ešte každý chlap pod 18 rokov absolvovať 1 rok povinnej vojenskej služby.

 

6. V Guinessovej knihe svetových rekordov bol označený ako: „Najdokonalejšie stavaný muž v histórii„.

 

7. V roku 1967 vyhral po prvý krát súťaž Mr. Universe. Vo veku 20 rokov sa tak najmladším súťažiacim, ktorý kedy tento titul vyhral.

 

8. Do Ameriky prišiel v roku 1968 a trénoval pod Joe Weider v Gold Gym. Ako 23 ročný vyhral v New Yorku titul Mr. Olympia a to sa mu podarilo ďalších 6x.

arnold2

9. V roku 1968 spolu s Franco Columbus začali murársky biznis a vďaka ich vzdelaní v oblasti trhu a zemetraseniu v roku 1971 sa im dobre darilo. Neskôr si zo zarobených peňazí otvorili obchod s posilňovacím a fitness náčiním.

 

10. Jeho vstup do hereckej brandže bola postava Herkula, ktorú si zahral v roku 1970. O tri roky neskôr si zahral hluchonemého zabijáka vo filme The Long Goodbye movie.

 

11. Počas svojej hereckej kariéry musel robiť väčšinu kaskadérskych kúskov sám, pretože bolo ťažké nájsť niekoho podobnej postavy. Neskôr sa jeho kaskadérmi a zároveň dobrými priateľmi stali Bill Lucas, Joel Karmer a Peter Kent.

 

12. V roku 1986 si Arnold vzal za ženu neter John F. Kennedyho, žurnalistku, Maria Shriver. Mali spolu 4 deti.

arnold6

13. Režisér James Cameron chcel pôvodne aby Arnold vo filme Terminátor hral postavu Kyle Reese. Ale po prečítaní si textu ho Arnold požiadal o rolu The Machine. Keď ho James odmietol odpovedal iba: „Jednoducho mi ver.„.

 

14. Hviezdu na chodníku slávy Arnold obdržal v roku 1987.

 

15. Stal sa druhým hercom, ktorý bol zvolený ako Guvernér štátu Kalifornia. Prvým bol Ronald Regan.

 

16. Keď nastúpil do úradu ako guvernér odmietol svoj plat a cestoval súkromným lietadlom na vlastné náklady.

arnold5

17. V decembri roku 2001 mal v Los Angeles nehodu na motorke, kedy si zlomil 6 rebier. Operácia bola podľa neho oveľa bolestivejšia ako tá, kedy mu operovali srdce v roku 1997.

 

18. V roku 2004 sa mu počas dovolenky na Havaji podarilo zachrániť topiaceho sa muža v mori.

 

19. Má dvojité občianstvo a to Americké a Rakúske. Americké občianstvo dostal 17. Septembra 1973.

 

20. Hodnota jeho majetku sa odhaduje na 100 – 200 mil. dolárov. Niekedy boli odhady vo výške až $800 miliónov a to kvôli tomu, že veľa svojich peňazí z bodybuildingu a hereckej kariéry investoval do akcií, dlhopisov a nehnuteľností.

arnold3

21. V roku 2011 sa so svojou manželkou rozviedol po tom, čo sa prišlo na to, že má 14 ročného syna so slúžkou Mildred Patricia Beana.

 

22. Za svoje úspechy v bodybuildingu a jeho celoživotnú oddanosť cvičeniu si vyslúžil miesto v National Fitness Hall of Fame.

 

23. Kvôli tomu, že podporil trest smrti, ho politická strana v Rakúsku chcela zbaviť občianstva.

 

Viac vám o svojom osobnom živote prezradí sám Arnold v jeho knihe Total Recal

 

zdroj: moviefone.comboomsbeat.cominc.com

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.