Bibione – skrytá dovolenka v Taliansku pre tých, čo nechcú ísť s davom

1270

Taliansko je známe pre svoju históriu, nádherné umenie a architektúru, dychberúcu prírodu a nespočetné množstvo dovolenkových ponúk, nezáležiac na tom, či preferujete pláže, mestá alebo hory.

V Taliansku sú svetoznáme mestá ako Rím, Miláno, Benátky či Florencia, no táto magická a rozmanitá krajina má mnoho malých, skrytých klenotov pre tých, ktorí nechcú byť súčasťou davu. Jedným z týchto klenotov je aj Bibione.

Bibione je prímorské letovisko v severnom Taliansku, hneď pri Benátkach, a nachádza sa na pobreží Jadranského mora. V skutočnosti je Bibione ostrov, ktorý je veľmi blízko pobrežia a poznajú ho väčšinou len domáci, zriedkakedy tam nájdete turistov z iných krajín.

Bibione dovolenka
Zaujímavé miesta v Bibione

Zoo Parco Punta Verde je jednou z najčistejších, najudržiavanejších a najzaujímavejších zoo pre malé deti v meste Bibione. Popisy zvierat sú napísané tak, aby deti bavilo o nich čítať (aj keď slovenčinu tam budete hľadať len ťažko). Budete môcť pozorovať aj napríklad čiernu pumu, alebo leva. Okrem toho je tam mnoho ďalších zvierat, vtákov a rýb, a na prehliadku celej zoo budete potrebovať okolo 2 hodín.

Fanúšikov architektúry určite poteší kostol Chiesa Santa Maria Assunta v meste Positano. Kostol pochádza z 10. storočia a je známy svojou dlaždicovou kupolou.

Lunapark Adriatico je jedným z najväčších udalostí v Taliansku. Pokiaľ ste v Bibione v čase tohto Lunaparku, tak ho po zotmení jednoducho musíte navštíviť. Nájdete ho na Via Orsa Maggiore, pričom vstup je úplne zdarma!

Ak so sebou na dovolenku vezmete malé deti, tak vodný park Gulliverlandia je ako stvorený pre vás! Celé miesto je určené pre rodiny s malými deťmi a dokáže vás zabaviť na celý deň.

Villa Manin sa nachádza nejakých 40 minút cesty od Bibione v provincii Udine. Bola to rezidencia posledného panovníka Benátok, ktorým bol Ludovico Manin. Villu taktiež rád využíval Napoleon Bonaparte v 17. storočí. Villa bola zrekonštruovaná v 19. storočí a dnes slúži ako múzeum a centrum umenia.

Nesmieme zabudnúť ani na mestskú pláž, ktorá je známa v celom Taliansku. Mnohí ju hodnotia ako jednu z najkrajších v celej krajine. Na pláži sú vysokokvalitné služby, čistota a mnoho športových a zábavných aktivít.

bibione fotografia
Foto od Clod79

Zaujímavé aktivity

Milovníci športu alebo volejbalu môžu na pláži nájsť niekoľko volejbalových ihrísk. Dovolenka je o relaxácii a úsmevoch, tak čo môže byť lepšie než osláviť s rodinou alebo priateľmi výhru nad druhým tímom pri chladenom pollitri piva?

volleyball fotografia

Niektorí ľudia cestujú na druhú stranu sveta, aby si užili člnkovanie po močiaroch a riekach. Lagúna v Bibione však slúži presne na tento účel a navyše tam nenájdete žiadnych aligátorov. Ak sa rozhodnete vydať na lagúnu, tak deň strávite pokojným člnkovaním po kľudných vodách a jediný zvuk bude vydávať voda. Po dlhom dni sa môžete zastaviť aj v neďalekej vinárni, ktorú uvidíte aj z loďky.

Je to síce klišé, no na majákoch pri vode je vždy niečo okúzľujúce. A ten v Bibione je obzvlášť pôsobivý, pretože stojí na konci jednej z najkrajších a najkľudnejších pláži v celom rezorte. Môžete k nemu prísť pešo, buď po pláži alebo cez lesnú cestičku. Pri východe alebo západe slnka odtiaľ môžete robiť krásne fotografie celého okolia.

 

Ako sa dostať na dovolenku do Bibione

Bibione je jedna z najbližších dovolenkových destinácii v Taliansku pre nás. Pre to je cesta autom veľmi reálna a populárna možnosť. Ak radi chodíte na dovolenky karavanom, tak v Bibione sa nachádza hneď niekoľko kempov pre karavany.

Ak sa rozhodnete ísť letecky, tak najbližšie letiská sú v Benátkach, v meste Treviso a v meste Trieste. Z týchto miest sú aj priame autobusové alebo vlakové spoje do Bibione.

pláž a more

Z Benátok

Autobusom je to približne 95 km z Benátskeho letiska do Bibione a prepravuje zabezpečuje spoločnosť ATVO.

Ak chcete ísť vlakom, tak sa najprv musíte autobusom dostať z letiska na stanicu Mestre. Z Mestre už počkáte na priamy spoj do Bibione. Najpraktickejšie stanice na vystúpenie sú Portogruaro alebo Latisana. Z týchto miest si budete musieť zabezpečiť odvoz ešte priamo do Bibione, čo je nejakých 25 km.

 

Z Treviso

Z letiska sa autobusom dostanete na vlakovú stanicu a odtiaľ sú odporúčané stanice na vystúpenie znova Partogruaro alebo Latisana. Cesta má približne 90 km.

Z Trieste

Spoločnosť SAF ponúka autobusový spoj do mestečka Latisana. Celá cesta z letiska do Bibione má približne 65km.

Ak preferujete vlaky, tak z letiska sa budete musieť dostať na stanicu Gorizia alebo Monfalcone a počkať na spoj buď do Latisana alebo Portogruaro.

 

Kedy ísť do Bibione na dovolenku ?

Ak máte radi horúčavy tak Taliansko v júni, júli alebo v auguste vás rozhodne nesklame, pretože teploty nezvyknú klesať pod 27°C. Najmenej zrážok je v letných mesiacoch a najviac v novembri a marci. V letných mesiacoch taktiež klesá priemerná vlhkosť, čo spôsobí, že sa dni nebudú zdať tak horúce.

Najviac ľudí navštívi Taliansko v júni a najmenej zasa v novembri. Ak nemáte radi prepchaté ulice a reštaurácie, tak je lepšie vyhnúť sa celkovo všetkým letným mesiacom.

 

Ubytovanie v Bibione

V Bibione nájdete ubytovanie vo všetkých cenových kategóriách. Začínajúc na približne 20€ za noc a ak veľmi chcete, tak sa vyšplháte aj na 200€ za noc. Bibione ponúka veľké množstvo reštaurácii a v letných mesiacoch tu je aj celkom rušný nočný život. Väčšina ubytovaní v meste je blízko všetkým týmto aktivitám a tak sa nemusíte báť, že večer budete len sedieť na izbe.

 

Dôležité telefónne čísla

113 – univerzálne číslo núdzového volania (ako naše 112)

+39 0636715200, +39 0636715201 – slovenská ambasáda v Ríme

 

 

Zdroje:

Fotky: Wikimedia

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre