Niekoľko naozaj bizarných reštaurácií, ktoré skutočne existujú

618

Počuli ste už niekedy o reštaurácii, v ktorej sa podáva jedlo na záchodovej doske? A čo tak podmorské stolovanie, stolovanie v domčeku na strome alebo stolovanie za mrežami? Možno to znie ako scéna z fantasy filmu, ale v skutočnosti ide o skutočné príklady z niektorých najbizarnejších reštaurácií na celom svete. Tieto reštaurácie posúvajú hranice tradičných kulinárskych zážitkov a zanechávajú zákazníkov v nemom úžase. Takže sa pripútajte a pripravte sa na divokú jazdu po tých najneobvyklejších reštauráciách, aké ste kedy videli.

Modern Toilet

Moderná toaleta je reštaurácia so sídlom na Taiwane, ktorá má trochu nechutný charakter, pretože všetky jedlá na jedálnom lístku sú navrhnuté tak, aby pripomínali typické záchodové produkty (kari, klobásy atď.) a podávajú sa z misiek a tanierov, ktoré pripomínajú toalety. Dokonca aj samotná reštaurácia má záchodovú tematiku – stravníci sedia na záchodoch a jedia z kovových dosiek, ktoré pripomínajú tie záchodové.

Zdroj: Ranker

Disaster Cafe

Disaster Cafe sa nachádza v Španielsku a umožňuje vám spoznať, aké to je, keď zažijete zemetrasenie. V náhodných časoch počas dňa je celá reštaurácia a všetci jej návštevníci vystavení umelému zemetraseniu, ktoré otrasie stenami a zvyčajne spôsobí, že všetci svorne vylejú svoje nápoje. Musia mať tú najodolnejšiu upratovaciu čatu na svete.

Zdroj: Ranker

Opaque 

Opaque je reštaurácia v Los Angeles, ktorá údajne kopíruje zážitok zrakovo postihnutých. V jedálenskom priestore je neustále tma, takže pri objednávaní, konzumácii jedla a nápojov a hľadaní cesty na toaletu sa musia stravníci spoliehať na svoje ostatné štyri zmysly.

Zdroj: Ranker

Cabbages and Condoms

Spoločnosť Cabbages and Condoms sa nachádza v Bangkoku v Thajsku a venuje sa propagácii bezpečnejšieho sexu. Celá reštaurácia je tematicky zameraná na kondómy a pri odchode sa zákazníci lúčia obrovskou nástennou vitrínou s nápisom „Prepáčte, nemáme mentolky, namiesto nich si prosím vezmite kondóm.“

Zdroj: Ranker

Dinner in the Sky

Dinner in the Sky má sídlo v Belgicku, ale poskytuje služby na mnohých rôznych miestach. Stravníci sú pripútaní k stoličkám a vynesení do výšky 180 metrov v „skyboxe“ vybavenom jedálenským stolom. Tam sa môžu pozerať na mesto a zároveň si vychutnávať jedlo – ak sa im z toho výhľadu nerobí nevoľno.

Zdroj: Ranker

Onkel Taa

Väčšina reštaurácií na tomto zozname je zvláštna z jediného, pomerne jasného dôvodu, ale Onkel Taa je zvláštna z viacerých dôvodov. Najvýraznejšie sa preslávila ako múzeum, ktoré sa môže pochváliť jednou z najväčších zbierok na svete súvisiacich s nemeckou dynastiou Habsburgovcov.

V múzeu sa nachádza aj niekoľko skamenených slimákov a iných mäkkýšov, čo dáva zmysel, pretože majiteľ reštaurácie je slimákmi úplne posadnutý. Takmer všetko na jedálnom lístku obsahuje slimáky a na pozemku sa nachádza aj zariadenie na ich chov. Aby toho nebolo málo, v objekte sa nachádza aj prameň minerálnej vody, ktorá má údajne liečivé účinky.

Zdroj: Ranker

The Lockup

Podnik The Lockup v meste Shibuya je ako skromnejšia, gýčovitá verzia podniku Fortezza Medicea a pýši sa väzenským interiérom, v ktorom si hostia oddýchnu za mrežami a vychutnajú si kokteily podávané v sklenených fľašiach.

Zdroj: Ranker

The Yellow Treehouse Restaurant

The Yellow Treehouse Restaurant je reštaurácia na strome, ktorá sa nachádza v jednom zo slávnych novozélandských sekvojovcov. V noci svieti ako veľká žiarovka a je ju vidieť na kilometre ďaleko.

Zdroj: Ranker

Heart Attack Grill 

Reštaurácii Heart Attack Grill sa podarilo vyvolať množstvo kontroverzií. Svojou výzdobou s lekárskou tematikou a skutočne škandalóznym jedálnym lístkom s ultratučnými cheesburgermi s trojvrstvovou slaninou vám Heart Attack nedáva len povolenie na dekadentný život – bezohľadne vás k tomu nabáda. Návštevníci sa dokonca môžu na pamiatku odfotiť s prsnatými čašníčkami v nemocničných plášťoch.

Zdroj: Ranker

Lainio Snow Village Restaurant

Dve veci, ktoré Fínsku pravdepodobne nikdy nedôjdu, sú sneh a ľad. Jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine je Lainio Snow Village, celé miniatúrne mestečko postavené v štýle iglu zo snehu a ľadu – vrátane luxusného hotela. Súčasťou dediny je reštaurácia so zakrivenými stenami, lavicami na sedenie a stolmi vyrezanými z ľadu.

Zdroj: Ranker

Ithaa

Kto z nás niekedy nesníval o tom, že bude jesť gurmánske jedlo obklopený šantiacimi hlbokomorskými živočíchmi? Pre tých, ktorí v detstve možno až príliš často videli Malú morskú vílu, teraz táto možnosť existuje. Podmorská reštaurácia Ithaa sa nachádza na Maldivách a má presklený strop, vďaka ktorému môžu stravníci počas jedla sledovať, ako im nad hlavami kĺžu raje a húfy hlbokomorských rýb.

Zdroj: Ranker

Ninja New York

V reštaurácii Ninja New York sa podávajú tradičné japonské jedlá, ale jej obsluha je rozhodne netradičná. Ako ste si už možno domysleli podľa názvu, čašníci v reštaurácii Ninja sú všetci… no… ninjovia. Prinajmenšom sú oblečení ako nindžovia a sú dostatočne obratní na to, aby dokázali niekoľko šikovných nindžovských trikov, ako je napríklad salto vzad k vášmu stolu a občasný trik s ohňom.

Zdroj: Ranker

Fortezza Medicea

Fortezza Medicea bola pôvodne postavená ako vojenská pevnosť v Taliansku a v súčasnosti je obľúbenou turistickou atrakciou. Reštaurácia v pevnosti, Ristorante Millevini, sa nachádza v časti budovy, ktorá sa predtým používala na ubytovanie politických väzňov. Na požiadanie sa tu podávajú gurmánske talianske jedlá, pričom hostia sú zatvorení v zamrežovaných celách.

Zdroj: Ranker

Barbie Restaurant

Možno ste si mysleli, že Barbie je populárna najmä v Severnej Amerike, ale v Taipei na Taiwane je zrejme naozaj obľúbená. Reštaurácia Barbie v Taipei je odetá do ružovej farby a ponúka čašníčky, jedálne lístky a dekorácie inšpirované obľúbenou plastovou bábikou.

Zdroj: Ranker

Zdroj

Michaela Hric
Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre