Kedysi ho označovali za „najväčšie dieťa na svete“ a dnes všetkým ukazuje, čo dokáže tvrdá práca a odhodlanie. Pozrite sa, ako sa zmenil

4055

Toto je Arya Permana, dospievajúci chlapec z Indonézie, ktorého postretol neľahký osud. Len nedávno ešte vážil 191 kilogramov a musel sa sprchovať vonku, v špeciálnom bazéne. Hoci bol dlhú dobu označovaný za „najväčšie dieťa na svete“, dokázal, že tvrdou prácou sa skutočne dostanete k vysnívanému cieľu.

Zdroj: ade_rai / Instagram

Keď mal Arya len 16 rokov, jeho priemerný deň vyzeral asi takto: päť jedál zložených z ryže, mäsa, rýb, zeleninovej polievky a tradičnej sójovej placky. Množstvo jedla, ktoré denne zjedol, by zasýtili dve dospelé osoby.

To viedlo k problémom s nadváhou, čo negatívne ovplyvnilo aj jeho bežné fungovanie. Nemohol napríklad chodiť do školy, pretože sa pri chôdzi príliš zadýchal. Nemohol si nájsť na svoju postavu ani oblečenie a dlhú dobu nosil len sarong.

Zdroj: ade_rai / Instagram

Rozhodol sa však so svojím životom niečo spraviť a zo 191-kilogramového chlapca sa stal mladý muž vážiaci menej ako polovicu. Dnes váži neuveriteľných 83 kilogramov a plánuje na sebe ďalej pracovať. Okrem toho, že celkom mení svoj životný štýl, inšpiruje k tomu aj ostatných. Všetku zásluhu pripisuje svojmu trénerovi Ade Raiovi, ktorý mu vysvetlil, aké dôležité je byť fyzicky aktívny a vyvážene sa pri tom stravovať.

Zdroj: ade_rai / Instagram

Tréner prezradil, že Arya pôvodne vážil 85 kilogramov, keď sa mu drasticky zvýšil apetít. Dnes však pracujú na tom, aby z neho bol spokojný chlapec ako predtým. Arya sa tak stal inšpiráciou a symbolom nádeje pre tých, ktorí sa ocitli v podobnej situácii. Je však dôležité si uvedomiť, že ak si chcete plniť sny, musíte tvrdo pracovať. Aj Arya musí dodržiavať prísny tréningový plán, výživnú stravu a je pod dohľadom lekárov. Práve táto kombinácia mu podľa slov jeho otca priniesla úspech.

Chlapec kedysi nevydržal stáť na nohách dlhšie ako pár minút a dnes hráva futbal a môže chodiť do školy pešo. Tomu všetkému však predchádzala okrem spomínanej driny rozsiahla operácia, ktorá mu znížila potrebu príjmu takého množstva potravy.

Veríme, že aj vás inšpiroval príbeh tohto mladého chlapca. A to nielen pokiaľ ide o váš vzhľad.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre