Čo má spoločné kukuricový dážď, poltergeist a Margaret Foos?

343

Odpoveď je veľmi jednoduchá. Všetko sú to nevyriešené záhady. Vedecky zdokumentované a s množstvom svedkov ale bez racionálneho vystvetlenia.

Dážď zo semienok

pixabay.com

Február 1979, Southamton, Anglicko. Počas jedného rána začul Roland Moody padať drobné objekty na strechu jeho domu. Ukázalo sa, že išlo o semienka horčice a žeruchy pokryté želatínovou hmotou. Celý deň padali z neba ďalšie semienka a pokryli mu záhradu. Pani Stockleyová, jeho suseda, povedala, že mala podobnú skúsenosť predchádzajúci rok. Nasledujúci deň bol dom a záhrada pána Moodyho zasypaná kukuricou, hráškom a fazuľou, ktoré akoby spadli priamo z oblohy. Susedia po oboch stranách mali rovnaký problém. Zaujímavé je, že semienkovým dažďom boli postihnuté iba tieto tri domy. Policajnému vyšetrovaniu sa nepodarilo zistiť odkiaľ prišli.

Fenomén postupne utíchol a nakoniec úplne zmizol. Moody a jeho susedia nazbierali v ich záhradách takmer 5 kg semienok. V roku 1980 boli Moody a Stockleyová pozvaní do televíznej šou Arthura C. Clarka – Mysteriózny svet. Dodnes sa nepodarilo nájsť adekvátne vysvetlenie, ktoré by vysvetlilo pozoruhodný dážď.

Ohnivý poltergeist

pixabay.com

Bol apríl roku 1941 William Hackler bol na ceste do stodoly, keď zacítil dym. Rýchlo sa vrátil do domu a zistil, že vzplanula jedna stena v jeho spálni. Dom v tej dobe ešte nemal zavedenú elektrinu. Zavolal hasičov z blízkeho okolia, ktorí plamene rýchlo uhasili. Avšak toto bol iba začiatok ťažkej skúšky, ktorá čakala rodinu Hacklerovcov.

Po odchode hasičov sa objavil ďalší požiar – v hosťovskej izbe na poschodí vzbĺkol matrac. Zvnútra! Počas celého dňa vznikali v rôznych miestnostiach v dome ďalšie a ďalšie požiare . O 14:00 hodine popoludní boli znovu povolaní hasiči, ktorí na konci dňa potvrdili uhasenie 28 spontánne vzniknutých požiarov. Jeden z nich vzbĺkol priamo medzi väzbami kníh!
Tak záhadne, ako požiare začali, tak aj skončili. Pán Heckler zbúral dom a postavil nový. Ohňivý poltergeist z Odonu už viac jeho rodinu neobťažoval.

Margaret Foos

pixabay.com

Margaret Foosová nikdy nemala problém so zrakom, ale napriek tomu sa u nej objavila vo veku 15 rokov zvláštna schopnosť. Dokázala čítať poslepiačky so zaviazanými očami iba za pomoci hmatu. Jej otec William Foos ju podporoval v zdokonaľovaní talentu a myslel si, že objavil spôsob, ako naučiť slepých ľudí čítať cez pokožku.

V roku 1960 vzal svoju dcéru do Wahingtonu DC, aby sa podrobila sérii testov pod vedením psychiatrov. Aj po nasadení nepriehľadnej pásky bola Maragaret schopná čítať úryvky z Biblie, identifikovať farby, nakreslené čiary, hrať šach a plniť iné úlohy. Aby jej otec nemohol dávať žiadne signály, musel opustiť miestnosť.

Psychiatri pripustili, že nevedia vysvetliť, ako Margaret dokázala splniť všetky testy. Napriek tomu nemohli uznať, že bola schopná „vidieť″ bez používania zraku. Nikto nevie, či mala záhadnú schopnosť mimozmyslového vnímania, alebo sa jej len podarilo všetkých oklamať. Zaujímavé však bolo, že FBI zaujali testy natoľko, že začala vyšetrovať túto metódu a tvrdenia Williama Foosa.

zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre