Skryté hrôzy: Niekoľko desivých predmetov nájdených v zabudnutých pivniciach

1037

Niektorí využívajú suterén na jogu, domácu posilňovňu alebo niečo produktívne, napríklad kanceláriu ďaleko od detí. Iní si do nej prinesú šípky a niekoľko ležadiel a premenia ju na mužské útočisko. Väčšina v nej skladuje hromady haraburdia, ktoré nikdy nepoužije (medzi ktoré môže patriť aj spomínané vybavenie do posilňovne alebo šípky). Nech je to akokoľvek, pivnica je priestor v útrobách budovy, ktorý sa často nenavštevuje. Preto nie je prekvapujúce, že sa stala synonymom hollywoodskych hororov, v ktorých sú príšery často zobrazované ako číhajúce v tieni a vyčkávajúce, kým zaútočia. V skutočnosti je suterén nudné pavúčie hniezdo. Napriek tomu však, niekedy môže ukrývať niekoľko tajomstiev predchádzajúcich nájomníkov.

Kosti otca

Michael Carroll sa roky snažil vyriešiť záhadu, čo sa stalo s jeho otcom Georgeom, ktorý zmizol v roku 1961 a nikto ho už nikdy nevidel. Teda až do chvíle, kým si nekúpil jeho dom z detstva. Matka mu povedala, že zmizol pri nákupe cigariet alebo že skončil s kórejskou milenkou. Iní naznačovali, že George by nemusel byť príliš ďaleko.

grayscale photo of skull on wooden surface
Autor tejto fotografie je Katherine Kromberg

Keď sa Michael nasťahoval do domu, zamestnal senzibilov a spoločnosť s pozemným radarom, aby našli všetko, čo sa dá. Tento prípad je o to zaujímavejší, že Georgeova lebka vykazovala známky úderu tupým predmetom. Michaelova matka zomrela v roku 1998, čo znamená, že sa možno nikdy nedozvieme skutočný príbeh o tom, ako George Carroll skončil pod domom.

Aligátor

Keď bol opravár zavolaný do domu v Lansingu v štáte Illinois, aby opravil niekoľko pokazených spotrebičov, pivničný tvor bol to posledné, na čo myslel… až kým nezaznamenal pohyb. Pri prehrabávaní sa v pivnici sa dá očakávať, že nájdete pavúka alebo zvláštnu myš, ale to, na čo narazil, bola nočná mora, 1,8 metra dlhý, 91 kilogramový aligátor držaný vo veľkej klietke.

gray alligator at daytime
Autor tejto fotografie je prince patel

Pred objavom bol 26 rokov držaný v zajatí a kŕmený surovým kuracím mäsom. Majiteľ domu Charles Price, bol okamžite obvinený z priestupku nezákonného držania ohrozeného druhu. Trvá však na tom, že sa o zviera staral veľmi dobre.

Tajný spolubývajúci

Keď sa spolubývajúci z 13. avenue, domu mimo kampusu v Ohiu, nasťahovali, mysleli si, že dom na prvom poschodí zdieľa 10 ľudí (z toho 2 dievčatá). Ale až keď si začali všímať niekoľko vecí, ktoré neboli na svojom mieste – otvorené zásuvky, nedávno použitá mikrovlnná rúra, zvláštne zvuky -, nadobudli podozrenie, že všetko nie je tak, ako sa zdá.

brown wooden table
Autor tejto fotografie je Toa Heftiba

Jedného dňa spolubývajúci Brett zišiel do suterénu, aby prehodil vypnutý istič, keď stretol muža, ktorý sa predstavil ako Jeremy. Muž odmietol odpovedať na všetky Brettove otázky. Spolubývajúci začali dôkladnú prehliadku domu, ale nedokázali otvoriť zámok na dverách do pivnice. Majiteľ domu a polícia vylomili dvere a vnútri našli množstvo osobných vecí (fotografie, televízor, oblečenie), ktoré nepatrili nikomu konkrétnemu. Nebolo jasné, ako dlho u nich takzvaný Jeremy žil.

Nacistický tank

Vlastníctvo nacistických suvenírov je odsudzované, a to oprávnene. Niektorí sú fascinovaní makabróznymi, kontroverznými vecami – ukryť vlajku, bokovku alebo dokonca armádnu pištoľ Luger je také jednoduché. Ale čo s tankom? Vyšetrovanie staršieho občana v Heikendorfe v severnom Nemecku odhalilo tank Panther z 2. svetovej vojny ukrytý v jeho pivnici spolu so zásobami munície.

a black and white photo of a tank in front of a building
Autor tejto fotografie je Marco Xu

Muž, ktorý bol srdcom zberateľ, porušil prakticky všetky pravidlá týkajúce sa zhromažďovania zbraní a bol za to potrestaný pokutou 250 000 eur a podmienečným trestom. Podľa jeho právnikov o kúpu tanku prejavilo záujem jedno múzeum v USA, ktoré argumentovalo, že by to mohlo byť najefektívnejšie využitie takéhoto vozidla.

Medveď

Niektoré lesné zvieratá každoročne vyhľadávajú bezpečné a teplé miesta, aby prežili zimné mesiace počas hlbokého spánku. Medvede sú známe tým, že vyhľadávajú jaskyne a diery, a pivnica alebo medzera pod domom je presne ten typ miesta, ktoré by mohlo byť dokonale vhodné.

brown bear with blue eyes
Autor tejto fotografie je mana5280

Keď rodina z Kalifornie počula nejaké hlasné zvuky vychádzajúce spod ich domu, ich podozrenie vyvrcholilo a začali vyšetrovanie. Narazili na dospelého medveďa, ktorý driemal v diere na boku domu. Na ich šťastie im prišla na pomoc BEAR League, dobrovoľnícka komunitná organizácia, ktorá šelmu prebudila zo spánku a zachránila deň všetkým zúčastneným.

Muž pokrytý výkalmi

Jedného dňa polícia dostala znepokojujúci telefonát od niekoho, kto povedal, že ich vnuk rozbíja veci v pivnici a pravdepodobne sú v tom zapletené drogy. Muž sa tiež vyhrážal, že sa zabije. Po vyšetrovaní polícia objavila v pivnici 23-ročného muža, ktorý skákal po stoličkách, udieral sa hlavou o nízky strop a zranil sa pritom.

man with black beard and mustache
Autor tejto fotografie je Sander Sammy

Aby sa zlá situácia zmenila na nočnú moru, muž bol navyše nahý a pokrytý výkalmi. Keďže muž nebol ochotný spolupracovať, polícia sa ho rozhodla v záujme jeho vlastnej bezpečnosti skrotiť paralyzérom a odviezť na psychiatrické vyšetrenie a bezpochyby poriadne vydrhnúť.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.