Milujete rozprávky? Týchto 10 detailov ste si v animákoch od Disneyho zaručene nevšimli !

42602

Animované diela z dielne Disneyho sú oveľa viac ako len obyčajné rozprávky pre deti. Zaujímavým prvkom týchto filmov je, že autori v nich skrývajú malé drobnosti a detaily, ktoré odhalí iba ich skutočný fanúšik a na to, aby st si ich všimili, ich určite nestačí vidieť iba raz. Aj napriek tomu, že sa možno za takého poctivého fanúšika považujete, určite ste nenašli všetky. Poďme sa spolu pozrieť na niekoľko z tých najzaujímavejších.

Herkules narazil hlavou o loď, ktorou cestoval

herkules
Foto: Brightside / Disney

Keď mladý Hercules prvýkrát vstúpil do Philovej kabíny, mohli ste si všimnúť, že si udrel hlavu o Argov stĺp. V gréckej mytológii bola Argo loďou, ktorá patrila známemu hrdinovi Jasonovi. Na tejto lodi viedol posádku hrdinov, medzi ktorými bol tiež Herkules. Je ale dosť zaujímavé, že Jason zomrel na úder do hlavy, keď narazil práve do dreva nachádzajúceho sa na lodi, teda udrel sa podobne ako Herkules.

Džin z Aladina píše sprava doľava

Foto: Brightside / Disney

Aladin, jeden z najobľúbenejších počinov spoločnosti Disney, sa inšpiroval rozprávkou z klasickej kompilácie ľudových rozprávok známou ako Tisíc a jedna noc. Tieto príbehy boli populárne na Blízkom východe a rozprávkou Aladin vzdáva spoločnosť poctu arabskej kultúre aj v tých najmenších detailoch. Jedným z detailov je scéna, keď džin berie na vedomie Aladinove želania. Vidieť tam ako píše sprava doľava, teda tak, ako sa píše v arabčine a iných jazykoch na Blízkom východe.

V rozprávke Princezná a žaba odráža tieň Dr. Faciliera lebky

Foto: Brightside / Disney

Zlý čarodejník v rozprávke Princezná a žaba odráža vo vlastnom tieni obrazy lebiek, podobné tým z klobúka. Tento malý detail mení jeho kanceláriu na ešte zlovestnejšie miesto.

Keď sa Maui zmení na žraloka, tak aj s jeho tetovaním

Foto: Brightside / Disney

Maui trpí rôznymi transformáciami, až sa z neho stane napoly žralok, napoly človek. Na fotografií si môžete všimnúť, že jeho tetovania prešli na žraloka, pričom jedno z tých menších znázorňuje hlavu žraloka a nohy človeka, teda ide akoby o presný obraz jeho samotného.

Stitchov adopčný dokument je vlastne poďakovaním výrobnému a kreatívnemu tímu

Foto: Brightside / Disney

V okamihu, keď Lilo presvedčí svoju sestru, aby si osvojila rozkošného (a trochu bláznivého) Stitcha, tak dokument, ktorý pritom podpisuje je vlastne poďakovaním zamestnancom a tvorcom rozprávky Lilo & Stitch.

Na rozdiel od iných levov má Scar svoje pazúry vždy vysunuté a pripravené na použitie

Foto: Brightside / Disney

Jednou z najvýraznejších čŕt veľkých mačkovitých šeliem ako sú levy, sú ich pazúry. Tie sú však vysúvateľné a väčšinou ich tieto tvory majú skryté. Používajú ich zväčša vtedy, keď sa cítia ohrození alebo sa musia brániť. Vo filme Leví kráľ má však Scar svoje hrozivé pazúry vždy vysunuté, na rozdiel od ostatných levov.

Na otázku, či už bol niekedy predtým zatknutý, Nick najskôr vybral odpoveď áno

Foto: Brightside / Disney

V rozprávke Zootopia, lišiak Nick, ktorý sa uchádza o prácu policajta, vyplní žiadosť o vstup na policajné oddelenie Zootopia. Vo formulári jasne vidieť, že najskôr začiarkol políčko pri otázke či už spáchal trestný čin, alebo či bol niekedy zatknutý, „áno“, neskôr to ale zmenil.

Postieľka Rapunzel obsahuje objekty, ktoré v rozprávke vystupujú

Foto: Brightside / Disney

Na začiatku rozprávky si môžete všimnúť, že Rapunzel sa pozerá na hračku, z ktorej visia rôzne predmety v tvare zvierat. A tie majú tvar niektorých postáv, ktoré sa v rozprávke neskôr objavili a ktoré Rapunzel pomáhajú alebo prinajmenšom zohrávajú dôležitú úlohu v celom deji.

Kabelka Honey Lemon potrebuje chemický vzorec pre každý predmet

Foto: Brightside / Disney

V Big Hero 6 má expertka na chémiu Honey Lemon špeciálnu kabelku navrhnutú s periodickou tabuľkou prvkov. Kedykoľvek niečo potrebuje, musí napísať konkrétny chemický vzorec zodpovedajúci požadovanému objektu a ten sa objaví.

Matka Rapunzel bozkáva alebo sa dotýka jej vlasov preto, že to jediná vec, ktorú na nej miluje

Rapunzel
Foto: Brightside / Disney

Keď Rapunzel objíma zlá Gothel, tak jediná časť, ktorej venuje pozornosť, sú jej vlasy. To je vlastne aj jediná časť jej tela, ktorú hladí a bozkáva. V rozprávke je to veľmi jasná stopa, ktorá ukazuje, že Rapunzel skutočne nemiluje a má rada iba jej čarovné vlasy.

 

Zdroj

 

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre