Milujete rozprávky? Týchto 10 detailov ste si v animákoch od Disneyho zaručene nevšimli !

42352

Animované diela z dielne Disneyho sú oveľa viac ako stroje času, ktoré sú schopné vrátiť detstvo a zanechať vo vás veľkú dávku nostalgie. Zaujímavé však je aj to, že obsahujú malé drobnosti, ktoré sú skryté pred očami divákov, ktorí všetky tieto filmy mnohokrát nevideli. Ale aj keď ste tieto animované rozprávky videli veľa a viackrát, je v nich toľko skrytých detailov, že ste si ich takmer s istotou nevšimli.

Herkules narazil hlavou o loď, ktorou cestoval

herkules
Foto: Brightside / Disney

Keď mladý Hercules prvýkrát vstúpil do Philovej kabíny, mohli ste si všimnúť, že si udrel hlavu o Argov stĺp. V gréckej mytológii bola Argo loďou, ktorá patrila známemu hrdinovi Jasonovi. Na tejto lodi viedol posádku hrdinov, medzi ktorými bol tiež Herkules. Je ale dosť zaujímavé, že Jason zomrel na úder do hlavy, keď narazil práve do dreva nachádzajúceho sa na lodi, teda udrel sa podobne ako Herkules.

Džin z Aladina píše sprava doľava

2 31
Foto: Brightside / Disney

Aladin, jeden z najobľúbenejších počinov spoločnosti Disney, sa inšpiroval rozprávkou z klasickej kompilácie ľudových rozprávok známou ako Tisíc a jedna noc. Tieto príbehy boli populárne na Blízkom východe a rozprávkou Aladin vzdáva spoločnosť poctu arabskej kultúre aj v tých najmenších detailoch. Jedným z detailov je scéna, keď džin berie na vedomie Aladinove želania. Vidieť tam ako píše sprava doľava, teda tak, ako sa píše v arabčine a iných jazykoch na Blízkom východe.

V rozprávke Princezná a žaba odráža tieň Dr. Faciliera lebky

3 27
Foto: Brightside / Disney

Zlý čarodejník v rozprávke Princezná a žaba odráža vo vlastnom tieni obrazy lebiek, podobné tým z klobúka. Tento malý detail mení jeho kanceláriu na ešte zlovestnejšie miesto.

Keď sa Maui zmení na žraloka, tak aj s jeho tetovaním

4 28
Foto: Brightside / Disney

Maui trpí rôznymi transformáciami, až sa z neho stane napoly žralok, napoly človek. Na fotografií si môžete všimnúť, že jeho tetovania prešli na žraloka, pričom jedno z tých menších znázorňuje hlavu žraloka a nohy človeka, teda ide akoby o presný obraz jeho samotného.

Stitchov adopčný dokument je vlastne poďakovaním výrobnému a kreatívnemu tímu

5 26
Foto: Brightside / Disney

V okamihu, keď Lilo presvedčí svoju sestru, aby si osvojila rozkošného (a trochu bláznivého) Stitcha, tak dokument, ktorý pritom podpisuje je vlastne poďakovaním výrobným zamestnancom a tvorcom rozprávky Lilo & Stitch.

Na rozdiel od iných levov má Scar svoje pazúry vždy vysunuté a pripravené na použitie

6 23
Foto: Brightside / Disney

Jednou z najvýraznejších čŕt veľkých mačkovitých šeliem ako sú levy, sú ich pazúry. Tie sú však vysúvateľné a väčšinou ich tieto tvory majú skryté. Používajú ich zväčša vtedy, keď sa cítia ohrození alebo sa musia brániť. Vo filme Leví kráľ má však Scar svoje hrozivé pazúry vždy vysunuté, na rozdiel od ostatných levov.

Na otázku, či už bol niekedy predtým zatknutý, Nick najskôr vybral odpoveď áno

7 24
Foto: Brightside / Disney

V rozprávke Zootopia, lišiak Nick, ktorý sa uchádza o prácu policajta, vyplní žiadosť o vstup na policajné oddelenie Zootopia. Vo formulári jasne vidieť, že najskôr začiarkol políčko pri otázke či už spáchal trestný čin, alebo či bol niekedy zatknutý, „áno“, neskôr to ale zmenil.

Postieľka Rapunzel obsahuje objekty, ktoré v rozprávke vystupujú

8 22
Foto: Brightside / Disney

Na začiatku rozprávky si môžete všimnúť, že Rapunzel sa pozerá na hračku, z ktorej visia rôzne predmety v tvare zvierat. A tie majú tvar niektorých postáv, ktoré sa v rozprávke neskôr objavili a ktoré Rapunzel pomáhajú alebo prinajmenšom zohrávajú dôležitú úlohu v celom deji.

Kabelka Honey Lemon potrebuje chemický vzorec pre každý predmet

9 22
Foto: Brightside / Disney

V Big Hero 6 má expertka na chémiu Honey Lemon špeciálnu kabelku navrhnutú s periodickou tabuľkou prvkov. Kedykoľvek niečo potrebuje, musí napísať konkrétny chemický vzorec zodpovedajúci požadovanému objektu a ten sa objaví.

Matka Rapunzel bozkáva alebo sa dotýka jej vlasov preto, že to jediná vec, ktorú na nej miluje

Rapunzel
Foto: Brightside / Disney

Keď Rapunzel objíma zlá Gothel, tak jediná časť, ktorej venuje pozornosť, sú jej vlasy. To je vlastne aj jediná časť jej tela, ktorú hladí a bozkáva. V rozprávke je to veľmi jasná stopa, ktorá ukazuje, že Rapunzel skutočne nemiluje a má rada iba jej čarovné vlasy.

 

Zdroj

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.