Roky bojovali s neplodnosťou a nakoniec sa im narodili dvojčatá odlišnej farby pleti

484

Materinská láska nepozná hranice, preto nahľadí len na fyzický vzhľad svojich detí. Životné prekvapenia však možno nájsť na tých najneočakávanejších miestach, ako napríklad privítanie dvojčiat s odlišnou farbou pleti. Každá matka by bola spočiatku prekvapená, a to bol prípad aj tejto matky.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by black_n_white (@black_n_white_twins)

Judith Nwokocha snívala o tom, že sa stane matkou, dlhých desať rokov. V hĺbke duše vedela, že jej cesta k rodičovstvu sa môže oneskoriť. To sa aj stalo, pretože keď sa vydala, čakala dlhé roky a s pribúdajúcim časom bola čoraz zúfalejšia.

Keď sa zdalo, že neexistuje iné riešenie, obrátila sa na vieru a útechu našla v modlitbách. Pridala sa k podpornému ženskému spoločenstvu a spolu s ostatnými ženami začala veriť na zázraky. Judith sa modlila za dvojčatá, chlapca a dievča, a dokonca im vopred dala aj mená – Kamsi a Kachi.

Po ôsmich rokoch sa Judith s manželom rozhodli dať ďalšiu šancu umelému oplodneniu. Predchádzajúca liečba neplodnosti nepriniesla žiadne výsledky, no oni nestrácali nádej. Druhý pokus bol úspešný, dokonca im boli dopriate dvojčatá.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by black_n_white (@black_n_white_twins)

Na jednom z ultrazvukov sa však dozvedeli znepokojujúce správy. Dcére totiž hrozilo krvácanie a existovala možnosť, že to neprežije. Judith sa počas celého tehotenstva naďalej modlila, no nedokázala sa zbaviť neustálej úzkosti.

Nakoniec sa však podarilo deti priniesť na svet a pomenovala ich tak, ako si zaumienila – chlapček bol Kamsi a dievčatko Kachi. Radosť z toho, že bola matkou, bola obrovská, no Judith na jej novorodencoch zaujalo aj čosi iné.

Keď Judith po prvý raz uvidela Kachi, nemohla si pomôcť a opýtala sa, či v nemocnici nedošlo k zámene. Chvíľu premýšľala, či jej nedali do rúk nesprávne dieťa. Pokožka jej dcéry bola totiž biela, čo ju nesmierne prekvapilo.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by black_n_white (@black_n_white_twins)

Albinizmus nebol chorobou, ktorá by sa vyskytovala v ich rodine. Kachi si vyžadovala špeciálnu starostlivosť a bola prevezená na jednotku intenzívnej starostlivosti, kde zostala dlhšie, aby pribrala na váhe.

Nevedela pochopiť, prečo sa jej narodilo biele dieťa, a s manželom im trvalo, kým to dokázali prijať. Bola to náročná cesta a nakoniec vyhľadali odborníka, ktorý im pomohol vyrovnať sa s emóciami. K významnému posunu u Judith však došlo až po prvých narodeninách ich detí.

Postupne začala svoju dcéru inak, začala v nej vidieť krásu. Obdivovala jej zlaté vlasy, hnedé oči a ružové pery. Všímala si, ako ľudí zaujíma, keď ju vidia na ulici.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by black_n_white (@black_n_white_twins)

Dvojčatá dnes spája nezlomné puto, ktoré presahuje ich atypické fyzické rozdiely, pretože sa milujú z celého srdca. Privítať deti po rokoch boja je naozaj radostná udalosť, ale niekedy nás vie život poriadne prekvapiť. Nezáleží však na tom, ako nás prekvapí, dôležité je, že sa to deje a že to nikomu neubližuje.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre