Od depresívneho hráča futbalu až po hollywoodsku hviezdu – toto je príbeh Dwayna Johnsona

19457

Dnes už snáď neexistuje človek, ktorý by Dwayna „The Rock“ Johnsona nepoznal. Je to jeden z najznámejších ľudí na svete a zaradil sa aj medzi tých najlepších hercov. Jeho život sa však týmto smerom spočiatku neuberal a musel podstúpiť dlhú cestu, aby sa dostal tam, kde je dnes. Zažil viacero pádov, no aj tie dopomohli k tomu, aby sa z neho stal taký chlap, akým je dnes.

Drsné detstvo ho učilo zodpovednosti

Dwayne sa narodil v Hayward v Kalifornii v zápasníckej rodine. Keď mal 14 rokov presťahoval sa spolu so svojou matkou Atou do Honolulu na Hawaii. Jeho rodina mala finančné ťažkosti a mladý Dwayne tomu tiež nepomáhal, pretože sa často dostával do problémov s políciou. A niekedy v tom čase nastal v jeho živote zlom. „Povedal som si – čo môže robiť s dvomi zdravými rukami? Jediné, čo som mohol urobiť, bolo začať trénovať a pracovať na mojom tele. Úspešní muži, ktorých som vtedy poznal, boli muži, ktorí pracovali na svojom tele,“ povedal herec.

Bol nahnevaný na otca, že nežil s nimi, no práve on ho učil hýbať sa, keďže pôsobil ako zápasník. Naučil preto svojho syna zápasiť a priviedol ho k cvičeniu. Keď sa vrátili do USA, konkrétne do Nashvillu, bol už veľmi vysoký a mal zvláštne fúzy, preto sa mu študenti aj učitelia vyhýbali, údajne si totiž mysleli, že je tajný agent.

Futbalová kariéra bola temným obdobím v jeho živote

Dwayne vystriedal viacero škôl až napokon skončil na strednej škole v Bethlehem v Pensylvánii. Jeho mohutná postava privolávala veľa pozornosti i rešpekt. Jeho učiteľ ho napokon dostal do tímu a tínedžer začal hrať americký futbal. Práve tým, že začal hrať futbal, sa jeho správanie výrazne zlepšilo a zlepšil si aj prospech v škole. Keď mal končiť strednú školu, poposielal si prihlášky na niekoľko vysokých škôl.

Vďaka úspešnej kariére futbalistu na strednej škole získal štipendium na univerzite v Miami. Keď sa však zranil a bol dlhšiu dobu mimo futbalu, začal mať depresie. „Nechcel som nič robiť a nikam chodiť. Neustále som plakal až kým mi nedošli slzy,“ povedal Dwayne. Keď prišiel draft do NFL (najlepšej ligy amerického futbalu na svete), nik z tímov si ho nevybral a to mu ešte viac skomplikovalo život.

Keď ho teda v roku 1995 nik nedraftoval, podpísal zmluvu s kanadským tímom Calgary Stampeders. Dlho tam nepobudol a jeho výkonnosť išla dole vodou až ho napokon z tímu vyrazili. Vtedy sa rozhodol, že sa k futbalu už nevráti a začal sa venovať rodinnému podnikaniu, ktoré sa týkalo práve zápasenia.

Návrat k zápasníckym koreňom mu zmenil život

Dwayne sa teda vrátil k zápaseniu a trénoval ho znovu jeho otec. V roku 1996 debutoval v zápasníckej federácii. Fanúšikom sa však nepáčil jeho postoj „dobrého chlapca“, pretože oni ho vnímali inak a tvrdili, že nie je autentický. „V tom čase som reprezentoval všetko, čo nebolo doposiaľ vo wrestlingu vídané a diváci sa obrátili proti mne,“ povedal.

Dwayne sa preto rozhodol ísť inou cestou a ponúknuť divákom to, čo chcú. Začal sa hrať na zlého chlapa a prestal sa zaujímať o to, čo si o ňom ľudia myslia. A takto sa zrodil „The Rock“. Stal sa postupne jedným z najúspešnejších a najobľúbenejších zápasníkov WWE na svete.

Dwayne Johnson túžil po niečom väčšom

Dwayne si spomína na obdobie, kedy vstúpil do Hollywoodu takto: „Spočiatku ma vrelo vítali, ale potom to ochladlo. Niektorí mi hovorili, že kariéra mi skončí do pár rokov. Tvrdili, že sa mi podarí natočiť pár filmov a potom na mňa zabudnú. Trvalo mi asi 7-8 rokov, kým som si uvedomil, že sa snažím prispôsobiť Hollywoodu“.

Debutoval vo filme Múmia sa vracia. Hral však v rôznych druhoch filmov, napríklad aj v Zúbkovej víle či vo Vitajte v džungli. Najviac sa preslávil zrejme úlohou vo filme Rýchlo a zbesilo 5 a 6. Postupne sa dokonca stal najlepšie zarábajúcim hercom v Hollywoode, a to vďaka filmom Rýchlo a zbesilo 7 a San Andreas. Od roku 2017 navyše pracuje aj ako producent.

Život hollywoodskej hviezdy a rodinne založeného muža

Vzhľadom na jeho životný príbeh sa stal inšpiráciou pre mnohých ľudí. Tvrdí, že nech robíte čokoľvek, vždy to môžete robiť lepšie. Dwayne na sebe neustále pracuje a zdokonaľuje sa. Je aj rodinne založený a na svoju rodinu je hrdý, pričom často zverejňuje ich spoločné chvíle na sociálnych sieťach.

„Mám svoju životnú lásku Lauren, ktorá je so mnou už 8 rokov. Každý deň sa budím mimoriadne vďačný za to, že mám niekoho takého, s kým môžem kráčať týmto svetom,“ vyjadril sa o manželke Dwayne. Vyjadril sa aj k otcovstvu: „Uvedomil som si, že byť otcom je tá najlepšia práca, ktorú môžem mať. Vždy som chcel byť dobrým otcom a dať rodine všetko to, čo som ja nemal“.

Dnes je hrdým otcom troch dcér – Simone, Tiany a Jasmine.

Zdroj

Foto: Brightside

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
čitateľka
8. januára 2022 11:10

Zuzana, ale tie chyby, čo robíš!