Začiatkom novembra si pár všimol neznámeho psa, ktorý kráčal po uliciach južného Texasu. Šteniatko bolo slabé, ťažko podvyživené a bez srsti v otrasnom stave. Pár sa ho snažil odchytiť, avšak fenka bola príliš vystrašená a utiekla im.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Šteniatko dostalo meno Ana a napokon sa ho podarilo vziať k veterinárovi. Zistili, že môže mať rok až dva. Nakoľko bola táto fenka vo veľmi zlom stave a dávali jej veľmi nízke šance na prežitie, podarilo sa jej prežiť a ukázať svoju bojovnosť. “Jej pokožka bola v zúboženom stave. Takmer ani nevyzerala ako fenka, sotva sa o nej dalo povedať niečo iné ako to, že bola extrémne zanedbávaná,” povedal Leslie Ysuhuaylas, dobrovoľník z Texasu.

Foto od boredpanda

Napriek všetkým problémom a zlým prognózam sa Ana dokázala pozviechať a veľmi rýchlo ukázala všetkým, aká je silná. Za necelé dva mesiace sa dostala do takého stavu, ako keby sa jej nikdy nič nestalo. “Po niekoľkých týždňoch lekárskej starostlivosti, starostlivosti pracovníkov a jej pestúnky sa Ana cíti oveľa lepšie a vyzerá úžasne! Premenila sa na šťastnú a hravú fenku!” napísala stránka, ktorá ponúka Anu na adopciu.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Už sa dá celkom jasne rozoznať aj to, akej rasy vlastne je. Ide o kríženca labradora a retrívera. Je rozkošná, sladká a priateľská k ľuďom všetkých vekových kategórií a taktiež dobre vychádza aj s ostatnými psami.

Foto od boredpanda

Zdroj

Zanechať komentár

avatar
  Subscribe  
Upozorniť