Filmoví módni návrhári nemali svoj deň. Týchto 6 chýb si všimli pozorní nadšenci Hollywoodu !

447

Filmové postavy často nosia pseudohistorické kostýmy a účesy, ale aj rozprávkové postavy by mali byť oblečené v súlade s príbehom a kultúrnym kontextom. Napríklad Snehulienka v kimone môže vyvolať diskusiu o kontexte a symbolike odevu. Diváci by možno očakávali tradičný nemecký kostým, ale kimono môže byť zámerný kreatívny zásah. Rozprávkové postavy, ako princezné a princovia, sú často oblečené v štýle 16. až 19. storočia. Očakávania o kostýmoch sú ovplyvnené pôvodom príbehu, ako je Belle z Krásky a zviera v tradičných francúzskych odevoch. Na druhej strane, Snehulienka by mala odrážať nemecký kultúrny a historický kontext. Kostýmy môžu byť použité na poskytnutie kontextu a hĺbky príbehu, a tiež na vytvorenie spojenia medzi divákom a postavami. Kostým nie je len oblečenie, ale aj nástroj na vyjadrenie osobnosti postavy, jej vývoja a kultúrneho pôvodu.

Korzety na holú kožu, Tudorovci

g4 1
Photo by BrightSide    

Žena na portréte vpravo je pravdepodobne družička kráľovnej Alžbety I. Má na sebe nádherné šaty a Anna Boleynová v Tudorovcoch má podobné. V seriáli však postava Natalie Dormer nosí korzet na nahom tele bez spodnej košele.

g5 1
Photo by BrightSide

V tejto sérii dokonca muži ignorujú spodné tričká. Súcitíme s hercami, pretože hrubé látky boli pravdepodobne nasiaknuté potom a nemohli všetko natočiť na jeden záber.

Čižmy namiesto topánok, Anonymous

g6 1
Photo by BrightSide

Kostymérky obliekli postavy do čižiem, ktoré nosili v trónnej sále a spálňach. Muži však nosili čižmy len pri jazde na koni a v interiéri radi predvádzali svoje atraktívne lýtka. Kostýmoví výtvarníci mali pravdepodobne pocit, že vďaka čižmám vyzerajú mužnejšie, a komparzisti mali topánky.

Vyrobené šperky, Kráľovná Alžbeta: Zlatý vek

g7 1
Photo by BrightSide

Alžbeta I. si takýto kvet do vlasov nepripínala. Bola to len fantazijná pokrývka hlavy kostýmovej výtvarníčky na druhej fotografii.

Dizajn dubletu, Anonymous

g9
Photo by BrightSide

V šestnástom storočí nosili muži kožené doublety. Nevyzerali však ako cool motorkárske bundy, ktoré sme videli vo filme Anonymous.

Ruky bez rukavíc, Pýcha a predsudok

g10
Photo by BrightSide   

Pýcha a predsudok bola napísaná v poslednom desaťročí osemnásteho storočia. Zvláštne je, že postava Keiry Knightley nenosí rukavice, ktoré boli v tom čase povinnosťou. Možno to bolo preto, aby sa zvýraznila jej slobodomyseľná povaha. Pozornejší diváci si však všimli, že ani dáma vpravo nemala rukavice.

Krátke vlasy, The Hollow Crown

g11
Photo by BrightSide

Je zvláštne vidieť Benedicta Cumberbatcha ako Richarda III. s krátkymi vlasmi. Postavu na obrazovke môžete porovnať s jeho podobou na portréte.

Bonus: dizajn a látka v Kráske a zvierati

g12
Photo by BrightSide

Módna historička Bernadette Bannerová tvrdí, že príbeh sa odohráva v 18. storočí, ale Beline šaty s týmto obdobím nesúvisia, okrem toho, že sú dlhé. V 40. rokoch 17. storočia by bola silueta šiat úplne iná, so širšími bokmi tvorenými rámom pod sukňou.

g13
Photo by BrightSide

Látky boli tiež odlišné. Boli ťažšie, s hrubým hodvábom, brokátom, taftom a bez šifónových kúskov.

g14
Photo by BrightSide

Ženy tiež nosili korzety, ktoré tlačili na prsia, aby vytvorili rovnejšiu líniu, a Bellin korzet bol skonštruovaný iným spôsobom.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.