Kórejský pár sa vydal na fitness cestu a dnes láme stereotypy o starnúcich ľuďoch

324

Množstvo ľudí má svoju predstavu o tom, ako asi vyzerá starnutie. Jedným z najčastejších scenárov je ochabnutá pokožka, zoslabnuté telo a množstvo vrások. Existuje však istý kórejský pár, ktorý sa týmto nepríjemným stereotypom o starobe vzpiera.

03cc7b584bac75cecee4d43c07.jpg
Zdroj: okdong_fit/Instagram

Pár zo Soulu, ktorý je na Instagrame známy ako @okdong_fit, zdieľa so svojimi fanúšikmi najmä obsah zo športového sveta a každodenného života. Ak vám práve napadlo, že starší ľudia sa zvyčajne tomuto typu obsahu nevenujú, máte pravdu. Tento pár však napriek svojmu veku (on 61, ona 56 rokov) prijal výzvu a vydal sa na spoločnú cestu plnú športu a zdravého životného štýlu. Dnes patria vďaka tomuto rozhodnutiu medzi najúžasnejšie a najinšpiratívnejšie staršie páry.

9abf40569fbd0ec953de9115a3.jpg
Zdroj: okdong_fit/Instagram

V jednom z videí, kde hovorí ich dcéra Grace, hovorí o ceste ich rodičov. O tom, ako jej otca motivoval trend v Južnej Kórei, kde ľudia šesť mesiacov cvičili a po tomto období sa o svoje výsledky podelili na internete. O jej matke, ktorá mala nadváhu, a jej otec bol extrémne vychudnutý. Jej matka sa však po narodení syna rozhodla plávať a trvalo to ďalších päť rokov. Oboch rodičov sprevádzalo v živote množstvo problémov a prekážok, ktoré sa im však nakoniec podarilo prekonať.

6f170b5eb18a4b25bfd2e9f99c.jpg
Zdroj: okdong_fit/Instagram

Keď sa otec rozhodol pre šesťmesačnú výzvu, pridala sa k nemu aj jeho manželka. Začali cvičiť a zdravo sa stravovať a po dosiahnutí počiatočného cieľa pokračovali ďalej.

a9bcb854a48a12e91623a6ea1c.png
Zdroj: okdong_fit/Instagram

Okrem tréningov sa na sociálnych sieťach delia aj o príspevky z každodenného života. Píšu o tom, ako chodia na rande, nakupujú nové športové oblečenie a dokonca sa delia aj o svoje stravovacie plány.

Mnohým z nás by ani nenapadlo spraviť si rande v posilňovni. Tento pár si ho tam však pravidelne robí a nezáleží na tom, či je to ráno alebo večer. Ich život je všetko, len nie to, čo by ste očakávali od starnúceho páru. Sú úžasní a radi sa podelia o svoj radostný život, čím inšpirujú ľudí po celom svete.

3d7f3c571989d887d141a3a5e3.jpg
Zdroj: okdong_fit/Instagram

Napriek tomu, že žijú ďaleko od svojich detí, nebráni im to v tom, aby sa stretávali. Buď za nimi zájdu do Spojených štátov, alebo sa v lete a v zime stretnú na dovolenke. Hoci ide o krátke časové úseky, vážia si každú sekundu, čo sú spolu.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.