Prelomenie bariér: Inšpiratívny príbeh športového fotografa s Downovým syndrómom

81

Prinášame vám príbeh Nasha Pilsa, 17-ročného chlapca s Downovým syndrómom, ktorý vo svojej komunite našiel veľkú podporu. Je totiž mimoriadne vášnivým fotografom, čo inšpirovalo futbalový tím Texasu, aby mu daroval vybavenie v hodnote 2000 dolárov. Mladý muž dar prijal a dnes robí komunite svojimi zábermi radosť.

 

Futbalový tím Franklin High’s si uctil Nasha, ktorý zachytáva športové udalosti mesta. Nielenže si vyslúžil obrovský potlesk a povzbudenie, ale si preňho pripravili aj dar. Kúpili mu objektív v hodnote 2000 dolárov, ktoré v komunite vyzbierali len za 12 hodín.

Nash rád fotografuje športové zápasy a zbližuje sa s tímom, ktorý ho dnes považuje už za člena rodiny. Mladík začalo s fotografovaním v skorom veku a získal množstvo ocenení. Hoci v komunikácii niekedy nedokáže prekonať bariéry, jeho fotografie vyjadrujú silné emócie.

Zdroj: Nash Pils Photography/Facebook

Podľa mnohých má Nash mimoriadnu schopnosť zachytiť atmosféru športových podujatí. Vďaka tejto silnej podpore si jeho rodina uvedomila, že fotografovanie je chlapcovým poslaním. Uviedli, že po prvý raz v živote nejde o znevýhodnenie, ale o schopnosť.

V momentoch, keď práve nefotí športové dianie, otáča fotoaparát do hľadiska a zachytáva nadšenie fanúšikov. Vytvoril tak akýsi sociálny most, ktorý mu pomáha nadväzovať nové kontakty. Okrem toho však cez prestávky radostne tancuje a rozveseľuje svoje okolie, čo z neho spravilo neodmysliteľnú súčasť týchto podujatí.

 

Nash sa stal vo svojej komunite vzácnou osobnosťou. O tom svedčí aj jeho prítomnosť v šatniach, čo je za iných okolností zakázané. Futbalový tím ho má skutočne rád, čo odzrkadľuje Nashov vplyv na spoločnosť. Je preto dôležité nevylučovať zo spoločnosti jedincov, ktorí sa niečím líšia. Naopak, prijmite ich a uvidíte, ako vám dokážu obohatiť život.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre