Silné fotografie, ktoré zobrazujú emócie, keď rodič prvý raz vidí svoje dieťa

660

Príchod novorodeniatka je bezpochyby jedným z najvýznamnejších okamihov v živote ženy. Hoci je to matka, kto prechádza fyzickým procesom pôrodu, otcovia často stoja po boku svojich žien, podporujú ich a snažia sa zvládať vlastné emócie.

Zdroj: kpphotoinc/Instagram
Zdroj: kpphotoinc/Instagram
Zdroj: kpphotoinc/Instagram

Kirstie Perez, všestranná fotografka, je známa svojím jedinečným a špecifickým typom fotografie. Ide totiž o fotenie pôrodov. Perez má možnosť tráviť čas s rodiacimi ženami a zachytiť tie najrýdzejšie emócie a reakcie rodičov, ktorí po prvý raz stretávajú svoje dieťa. Zručne dokumentuje túto transformáciu, keď sa páry menia na rodičov.

Keď bola Perez dieťa, jej otec mal doma stovky časopisov National Geographic, takže ju vždy oslovovali autentické zábery. S fotením začala už v mladom veku a robí to až dodnes.

Zdroj: kpphotoinc/Instagram
Zdroj: kpphotoinc/Instagram
Zdroj: kpphotoinc/Instagram

K foteniu pôrodov prišla náhodou. Nepáčilo sa jej, že muži sú často označovaní ako niekto, kto nie je počas pôrodu schopný vyjadriť empatiu voči žene. Preto chcela dať všetkým vedieť, že muži majú pri pôrode dôležitú úlohu a nie sú tam len na to, aby pozorovali, čo sa deje.

Zdroj: kpphotoinc/Instagram
Zdroj: kpphotoinc/Instagram

Cieľom projektu bolo zistiť, aké sú najčastejšie reakcie, keď rodičia vidia po prvý raz svoje deti. Čo sa im zračí v tvári počas tohto sentimentálneho, no mimoriadne dôležitého momentu. Samozrejme, fotografie boli zverejnené až po súhlase toho-ktorého páru.

Zdroj: kpphotoinc/Instagram
Zdroj: kpphotoinc/Instagram

Sama fotografka uviedla, že je to pre ňu špeciálny a silný projekt, pri ktorom cíti mimoriadnu pokoru, úľavu a vďačnosť. Práci pri pôrode venovala veľké množstvo času a je rada, že dnes sa dostávajú jej zábery k toľkým ľuďom. Je totiž dôležité vidieť a uvedomiť si, akú silu môže mať láska a empatia muža.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre