Hlavolam, ktorý pretestuje vašu logiku aj kreativitu: muž utekajúci z väzenia

2601

Logické hlavolamy či hádanky sú niečo, čomu by sme sa mali vystavovať pravidelne. Aj to je jeden z dôvodov prečo sme si pre vás dnes jeden ilustrovaný hlavolam pripravili. Popíšeme vám v ňom situáciu nad ktorou je potrebné sa zamyslieť. Možno pre vás bude táto otázka hračka a možno sa s odpoveďou potrápite. Nezabudnite nám ale napísať do komentárov ako náročný pre vás hlavolam bol a či ste ho vyriešili. Poďme sa naň spoločne pozrieť.

Hlavolam: útek z väzenia

f436da5084a913cc45f2728279.jpg
Foto: brightside

Muž menom Pavol. K bol neprávom odsúdený a neprávom umiestnený do väzenia.  Má iba 2 dni na to aby mohol dokázať svoju nevinu a vyhnúť sa trestu smrti. Kvôli tomu ale musí utiecť väzenia. V cele  je otvorené okno, ale je príliš vysoko a Pavol K sa k nemu nedokáže dostať. Našťastie  našiel lopatu (nepýtajte sa ako a prečo – jednoducho sa to stalo), ale na to, aby sa  prekopal von, potrebuje aspoň týždeň a má len dva dni.

Otázka: ako môže Pavol z väzenia utiecť do dvoch dní ?

Riešenie poskytneme nižšie

brain, mind, ideas
Autor tejto fotografie je chenspec
Zobraziť odpoveď
Pavol môže použiť lopatu aby vykopal dostatočne veľkú kopu hliny cez ktorú vyskočí cez otvorené okno. Nemusí tak kopať dieru von.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.