Príbeh lásky a ľudskej obety, ktorý dokazuje, že peniaze nemusia kaziť charakter

3136
Straus
Wikimedia

Isidor Straus zakladateľ a spoluvlastník známej zahraničnej predajne Macy’s umrel počas potopenia Titanicu. Aj napriek tomu, že mu kvôli jeho postaveniu bola udelená možnosť nasadnúť na záchranný čln a ušetriť svoj život, rozhodol sa, že na lodi ostane. Priečilo sa mu totiž, že by mal muž nasadnúť do lodi spolu so ženami a deťmi .

Jeho žena Ida rovnako odmietla nasadnúť na loď bez svojho manžela. Podľa očitých svedectiev Ida prehlásila: “ Neoddelíte ma od môjho manžela, tak ako sme spolu žili tak aj zahynieme“ . Ida miesto toho prenechala miesto svojej slúžke a na cestu jej darovala svoj kabát. Isidor a Ida boli naposledy videný ako sa na palube Titanicu držia za ruky a svedkovia to opísali ako „najoddanejší akt lásky aký kedy videli“ .

Tomuto páru bol venovaný aj pamätník v Bronxe, kde je odcitovaný verš z básne: „Mnoho vôd nedokáže lásku uhasiť ani utopiť“.

 

zdroj

Zaujimavý Svet
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre