V minulosti ju šikanovali za jej vzhľad, dnes sa stala prvou ryšavou víťazkou v Miss Anglicko

357

Hoci sa Jessica Gagen stala vo veku 26 rokov Miss Anglicko, jej triumf je omnoho väčší. Nejde len o to, že porazila 30 žien a stala sa kráľovnou krásy. Jej príbeh je totiž v prvom rade silným dôkazom odolnosti a vytrvalosti.

3219585ccca72026045651d4bc.jpg
Zdroj: jessicaashley_/Instagram

Jessica pre svoje ryšavé vlasy čelila počas života ťažkostiam, ktoré do veľkej miery ovplyvňovali jej cestu. Napriek všetkým výzvam však dokázala prijať samú seba. Aj vďaka tomu v súčasnosti študuje letecké a kozmické inžinierstvo a zároveň sa chce venovať modelingu.

8f6b285aef8143c92dca31156f.jpg
Zdroj: jessicaashley_/Instagram

Keď však bola ešte na strednej škole, spolužiaci sa jej posmievali za jej ryšavé vlasy. Neskôr si uvedomila, že za to môžu stereotypy, ktoré sa však týkajú aj dospelých osôb. Všimla si, že ani v súťažiach krásy sa nikdy neumiestnili ryšavé ženy. Preto cítila povinnosť zvyšovať povedomie o problémoch, ktorým čelia ryšaví ľudia.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miss England 2023 | Jessica Ashley Gagen (@jessicaashley_)

Spomína, ako základnej škole jedla obed na toaletách, len aby sa jej ostatní nesposmievali. Dnes je odhodlaná ukázať deťom s podobným osudom, že ich ryšavé vlasy nie sú žiadny problém a nemali by sa za ne hanbiť. Aj preto sa zapísala do súťaže krásy – považovala za potrebné poukázať na ryšavých ľudí aj takýmto spôsobom. Hoci sa prvýkrát umiestnila na druhom mieste, nevzdala sa a v roku 2022 sa stala prvou červenovlasou víťazkou súťaže Miss Anglicko.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Miss England 2023 | Jessica Ashley Gagen (@jessicaashley_)

Svojou účasťou v súťaži sa snažila nielen povzbudiť ryšavých ľudí, ale aj inšpirovať ženy v oblasti vedy, techniky, inžinierstva a matematiky. Vyzýva ostatných, aby to, čo považujú za svoje slabé stránky, premenili na svoje prednosti. Nechajte sa preto inšpirovať touto silnou ženou a pracujte na svojich snoch.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.