Kedysi obývané mestá sa zo dňa na deň zmenili na miesta duchov. V niektorých straší, iné pohlcuje príroda

2893

Na svete existuje množstvo miest. Niektoré sú také zaľudnené, že už by sa tam už hádam nezmestil ani jeden človek, iné zas majú málo obyvateľov. No teraz sa pozrieme na bývalé obývané miesta, ktoré sa zo dňa na deň zmenili na mestá duchov. Pozrite si tento zoznam záhadných miest, kde nenájdete živú dušu. Ak tak iba turistov.

Dallol, Etiópia

dallol ethiopia fotografia
Foto od Achilli Family | Journeys

Je to jedno z najhorúcejších miest na Zemi. Toto mesto je vzdialené a nemá žiadne cesty. Jediný spôsob, ako sa tam dostať je jazdou na ťave. Ľudia tam chodia do bane ťažiť soľ.

Oradour sur Glane, Francúzsko

Photo by wikimedia

V roku 1944 nacistickí vojaci SS prišli do tohto mesta a zhromaždili mužov, ženy a deti. 642 z nich zabili. Mužov dobili a ženy s deťmi dali do kostola a zapálili. Znesvätené mesto duchov dnes stojí ako pomník k týmto vyhasnutým životom.

Cahawba, Alabama

Photo by wikimedia

Cahawba bola kedysi hlavným mestom. No krajina bola veľmi bažinatá a často ju zaplavovalo. Všetko sa to ešte zhoršilo, keď začala občianska vojna. Vojaci obsadili mesto a obyvatelia odtiaľ utiekli. Mesto bolo potom zničené povodňami v roku 1865.

Kilamba New City, Angola

Číňania ho postavili v Angole za výmenu za ropu. Mesto vyrastalo z vízie, ako dostať ľudí zo slumov. No po dokončení bytoviek boli ceny príliš vysoké a nikto nemohol dostať takú vysokú hypotéku. Takže toto farebné mesto bytoviek ostáva opustené.

Virginia City, Montana

Photo by wikimedia

Kedysi to bol domov pre 10 000 ľudí. No toto banícke mesto bolo opustené akonáhle sa vyčerpalo zlato. Teraz je to obľúbená turistická destinácia a ľudia tam chodia nasávať atmosféru starého západu. Toto mesto je tajomné, pretože mnohí veria, že tam straší.

Centralia, Pennsylvania

Photo by wikimedia

Kedysi v tomto mestečku žilo 1000 ľudí, no teraz je z neho opustená nekonečná jama. V roku 1962 mesto zámerne zapálilo skládku odpadu spojenú so sieťou uhoľných tunelov. Oheň nad zemou bol zahasený, no pod zemou stále zúril. Dostal sa do centra mesta a vyhnal všetkých preč. v dnešnej dobe všetkých varujú, aby sa tam nevracali pretože by sa mohli otráviť. Odborníci tvrdia, že môže tam horieť ešte ďalších 250 rokov.

Boston Mills, Ohio

Photo by wikimedia

Boston Mills je nazývaný tiež ako „Hell Town“ (mesto diablov), je plný mýtov, satanistických kultov, sériových vrahov a duchov detí putujúcich po lese. Bolo založené v roku 1806, neskôr úplne prevzaté vládou a premenené na národný park.

Varosha, Cyprus

Photo by wikimedia

V 70. rokoch to bola populárna stredomorská plážová destinácia. No ľudia ho opustili po napadnutí tureckou armádou, ktorá spôsobila útek 40 000 ľudí. Nikdy sa to nevrátilo do pôvodného stavu a toto miesto sa stalo tajomným, pokojným plážovým mestom, ktoré sa rozpadáva kvôli zanedbávaniu.

Pripyat, Ukrajina

pripyat ukraina fotografia
Foto od Jorge Franganillo

Je to najbližšie mesto k Černobyľu, ktoré bolo zničené v roku 1986. S počtom obyvateľov 49 000 ľudí sa v priebehu evakuácie v dôsledku jadrovej katastrofy stalo mestom duchov. A pomaly ho pohlcuje príroda.

Kolmanskop, Namíbia

Photo by wikimedia

Nemecká banícka kolónia Kolmanskop v Namíbii začala na začiatku 20. storočia s objavom diamantov. Mesto rozkvitalo a prichádzali rodiny, ktoré hľadali bohatstvo. Dnes je jeho jedinečná európska architektúra zaplavená pieskovými dunami.

Zdroj: list25

 

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre