Prečo používať kokosový olej na vlasy? Kvôli týmto blahodárnym a nenahraditeľným účinkom!

11200

Kokosový olej má veľmi veľa priaznivých účinkov pre zdravie, a to v rôznych oblastiach. A jedna z jeho predností je aj to, že na vlasy pôsobí skutočne jedinečne. Má také blahodarné účinky, ako žiadny šampón. V skutočnosti je to totiž pravdepodobne ten najefektívnejší kondicionér vôbec. Kokosový olej pomáha poškodeným vlasom a taktiež podporuje ich regeneráciu, no má niekoľko ďalších neoceniteľných účinkov.

 

 

kokosovy olej na vlasy
Foto od CushySpa

Jednoduchý a prirodzený

Každý túži mať čo najlepšie a najkrajšie vlasy, a to zväčša bez ohľadu na pohlavie. V tomto „závode“ však väčšina z nás zabúda na jednoduché a prirodzené prostriedky. Namiesto nákupu drahých a nebezpečných produktov pre vlasy sa niekedy stačí zamyslieť nad tým, či nie je lepšie používať kokosový olej. Mnohí odborníci tvrdia, že ak ho začnete využívať, nikdy už nič iné pre vaše vlasy nebudete chcieť.

Tajomstvo účinku kokosového oleja

Považujeme sa za vyspelú civilizáciu, a pritom nás v mnohých smeroch dokážu predbehnúť jednoduchí domorodí ľudia. Je totiž známe, že domorodci žijúci v pobrežných a tropických oblastiach sveta sa môžu pochváliť lesklými a hustými vlasmi. Je to preto, že už tisíce rokov poznajú všetky prospešné vlastnosti kokosového oleja. Ide vôbec o prvý rastlinný olej, ktorý ľudstvo začalo využívať.

Prečo používať kokosový olej na vlasy?

Dôvodov je viacero, poďme si spomenúť tie najdôležitejšie:

– Stimuluje rast vlasov a dostáva sa hlboko do ich folikulov
– Chráni hlavu pred bodnutím hmyzu, všami aj lupinami
– Dokonalé hydratuje suché vlasy
– Dodáva vlasom lesk a jemnosť
– Zabraňuje štiepeniu vlasov, čo prispieva k ich rastu
– Spomaľuje vypadávanie vlasov

kokosovy olej
Foto od wikimedia

Ako ho používať tak, aby ste videli čo najlepšie výsledky?

Kokosový olej aplikujte na vlasy tak, aby sa plnohodnotne dotýkali až samotnej pokožky. Prečešte vlasy, aby sa vám olej dostal úplne všade. Okrem toho je veľmi dôležité, aby ste olej pred aplikáciou trochu zahriali, riadne vmasírovali, nechali pôsobiť cez noc a ráno si vlasy umyli šampónom. V tomto článku nájdete, ako si vyrobiť vlastný šampón s použitím kokosového oleja.

Viac tipov ako využiť kokosový olej na vlasy

 

  • Ako kondicionér  – Umyte si vlasy bežným šampónom a následne aplikujte olej zo stredu hlavy ku končekom pre extra starostlivosť.
  • Ochrana po sprchovaní – Nemusíte ním nutne nahrádzať váš kondicionér alebo šampón . Jednoducho olej použite po týchto dvoch procedúrach ako extra krok pred česaním vašich vlasov. Získate tak prirodzenú ochranu pred poškodením
  • Pred sprchovaním – Jednoducho olej naneste na pokožku hlavy ešte pred sprchovaním

Toto sú jeho ďalšie blahodárne účinky:

 

Udržuje bielkoviny

Viete, že naše vlasy sú zložené z bielkovín? Preto ak vám vypadávajú bielkoviny, končí sa to oslabenými a nezdravými vlasmi. Liečba kokosovým olejom výrazne znižuje túto stratu. Výskumníci zistili, že je to aj jediný olej, ktorý dokáže bielkoviny udržiavať. V jednej štúdií podrobili výskumníci kokosový olej, minerálny olej a slnečnicový olej skúmaniu v prípade aplikovania na vlasy. Víťazom v udržaní najvyššieho počtu bielkovín vo vlasoch po umytí sa stal kokosový olej. (zdroj)

Vlasy chráni aj zvnútra

Kokosový olej si zachováva vlhkosť, ktorá je potrebná pre udržanie zdravo zvlhčených a silných vlasov. Tým pádom dokáže udržať vlasy lesklé a hodvábne. Dokonale chráni vlasy zvnútra.

olej na vlasy
Foto od wikimedia

Antibakteriálne účinky

Má skvelé antibakteriálne účinky a obsahuje živiny, ktoré sú nevyhnutné pre ideálnu ochranu vlasov a vlasovej pokožky pred vírusovými infekciami. Navyše, olej spôsobuje to, že vaše vlasy budú pomalšie šedivieť.

Chráni pred Slnkom

UV filtre môžu pomôcť vašim vlasom predovšetkým počas horúcich letných dní.  Ochranný faktor kokosového oleja je 8 .

Je magický 

Pridajte sa medzi všetkých tých ľudí po celom svete, ktorí už poznajú všetky pozitívne účinky kokosového oleja. Vaše vlasy budú dlhé, lesklé a luxusné, a to bez ohľadu na to, či ste muž alebo žena. Kokosový olej im dokonca dokáže poskytnúť extra prírodnú ochranu. Skvelo pomôže aj tým z vás, ktorých trápi slabá hustota vlasov.

Zuzana Kostelníková
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre