Kruté a absolútne šialené veci, ktorých sa kedy dopustil syn bývalého prezidenta Iraku – Uday Hussein

602

Uday Husajn bol synom neslávne známeho prezidenta Iraku v rokoch 1979 až 2003. Ten bol zo  svojho prezidentského kresla zosadený americkou armádou. Uday spolu so svojím bratom prišli pri o život pri prestrelke. Že by to ale bola obrovská tragédia sa rozhodne nedá povedať. Na povrch totiž vyplávali Udayove praktiky, kde sa už nedalo pochybovať o tom, že bol krvilačným tyranom, ktorého sa ľudia báli. 

Tu je niekoľko ohavností, ktorých sa dopustil. Je priam až neuveriteľné, desivo hrozivé, že bol človek takéhoto charakteru beztrestne na slobode. 

Bol známy tým, že nechal unášať ženy

Zdroj: wikimedia common

Pre Udaya Husseina nebolo nechať svojich mužov, aby uniesli náhodné ženy pre jeho vlastné potreby, ničím nemorálnym ani výnimočným. Úplne stačilo, že mu žena kdesi na ulici padla do oka, zatúžil po nej a tak ju musel mať. Prikázal svojim stúpencom, aby mu ju uniesli a priviedli priamo do jeho izby.  

Ženy sa mohli pokúsiť celý incident nahlásiť, no ešte predtým dostali nôž ku krku v podobe vyhrážok, že v takom prípade ale prídu o život. 

Uday zmrzačil športovcov, ktorí nedokázali splniť jeho očakávania 

person in white and red soccer jersey kicking soccer ball
Autor tejto fotografie je Md Mahdi

Je podivuhodné, že jedného času pôsobil Uday aj ako šéf Irackého olympijského výboru športovcov, ktorí keď nedosahovali jeho štandardy, nechal ich zbiť alebo zatvoriť do väzenia. Futbalisti boli bití po chodidlách alebo museli kopať do betónovej lopty (to bolo v čase, keď sa tím nedostal do finále Svetového pohára FIFA v roku 1994). Okrem toho ale údajne využíval aj elektrické šoky alebo mužov ponížil tým, že im nechal oholiť hlavy alebo na nich pľul.

Mužovi prevŕtal mozog 

Povstanie proti nemu rozhodne nemohlo zostať bez následkov – väzňov osobne navštívil, ale iba preto, aby im oznámil, že budú popravení. Pre jedného z nich vybral špeciálny spôsob smrti, taký pri ktorom sa vám zdvihne žalúdok. Požičal si vŕtačku a mužovi ňou prevŕtal lebku. Živých väzňov zakaždým nechávali v celách s mŕtvymi, čo mala byť forma psychického mučenia. Niekoľko z nich bolo aj prepustených, ale iba preto, aby rozprávali o hrôzach a šírili strach. 

Svojmu priateľovi vyrezal jazyk, aby ho umlčal

pink and white heart shaped cake
Autor tejto fotografie je Girl with red hat

Uday zistil, že jeho priateľ – ktorý o ňom vedel kompromitujúce informácie – plánuje nečakaný odchod z krajiny. Musel teda vymyslieť plán, aby o ňom nemohol nič vyzradiť. Uday ho pozval na oslavu svojich 37. narodenín. Následne nechal muža zatknúť a odviesť do väzenia. Tam mu odrezal jazyk. 

Prinútil priateľov a hostí na párty vojsť do opičej klietky

Jeho márnomyseľnosť a zvrátenosť sa prejavovala aj v spôsobe ako trávil svoj voľný čas. Organizoval večierky, kde od ostatných požadoval, aby sa mu vyrovnali v pití, čo nebolo tak celkom možné. 

Mal doma opicu menom Loisa a keď sa opil, nútil ostatných, aby vošli do jej klietky, tam ich nechal zavrieť a náramne sa zabával.

Bol extrémne márnivý

pair of brown leather lace-up boots
Autor tejto fotografie je Radek Skrzypczak

Nikto nesmel nosiť rovnaké oblečenie ako Uday. Keď videl niekoho, kto má na sebe niečo, čo on sám vlastnil, nariadil mu, aby si to už nikdy neobliekol. Cenil si individualitu a hrdo vystavoval svoju luxusnú kolekciu topánok a doplnkov vrátane kolínskej. 

Dával si záležať na svojom vzhľade, svoje prepychové bohatstvo míňal na všetko od krémov na tvár až po zastrihávače fúzov.

Zdroj 

Eliška Zuzulová
Zdravím. Moje meno je Eliška a momentálne študujem veterinárnu medicínu. Napriek tomu ma vždy bavilo písanie, ktoré je mojou záľubou dodnes. Takisto veľmi rada čítam, učím sa a spoznávam nových ľudí. Snažím sa byť vždy milá a usmievavá. Zvyšok voľného času vždy rada venujem zvieratám.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Ivan
24. marca 2024 15:32

Eliska, Udaj bol prezidentov syn.