Indigové deti – kto sú a aké sú ich neobyčajné vlastnosti?

422

So záhadným názvom sme sa začali stretávať len pár rokov dozadu potom, čo sa štúdie ľudského správania rozšírili ďalej do sveta. Tzv. Indigové deti „vysoko vyvinutí jedinci“, ktorí zdieľajú určité psychologické rysy siahajúce mimo normu. Tú dokonca mnoho krát prevyšujú inteligenciou a odlišným vnímaním sveta, ktoré je často za hranicami bežného chápania. 

Autorkou tohto termínu je Nancy Ann Tappe, ktorá samú seba považuje za parapsychlogičku a médium. V roku 1982 publikovala knihu s názvom „Understanding Your Life Through Color“, v ktorej popisuje, že od polovice 60tych rokov si začala všímať fakt, že na svet sa rodí malá skupina detí s neobvyklou fialovou aurou. Rovnako, ako mnoho ďalších verí, že tzv. indigové deti, neprišli na svet náhodou, ale sú strojcami „nového veku“ života na Zemi.

Kto sú indigové deti?

Sú to odlišné psychologické prejavy, že sa tieto deti javia skôr ako problémové? Alebo žijeme v spoločnosti, ktorá odmieta odlišnosti? Indigové deti majú mnoho vlastností ako je vysoko vyvinutá intuícia, empatia, kreativita, inteligencia, silná vôľa, ale aj odmietanie pravidiel, pretože len z ťažka rešpektujú autority. Pravidlá, ktorými sa riadia iné deti im často pripadajú hlúpe, pretože ich vnímanie prevyšuje iný pohľad na veci. Pocity osamotenia sa dostavia, ak nenájdu medzi sebou rovnako podnetných jedincov. 

Prišli aby zmenili svet k lepšiemu?

Tieto deti cítia, že sú iné a nie celkom zapadajú do spoločenských „konvencii“. Často trpia nudou, pretože ich rozvinutá myseľ potrebuje omnoho viac podnetov. Majú dobré nápady a metódy na riešenie úloh, lepšie ako tie, ktorých sa ľudia držia dlhé roky. A sú to práve ony, kto sa búri, pretože dokážu vidieť svet v oveľa krajších farbách, než tie, ktoré síce používa každý, ale nie sú vždy tie najetickejšie a často sú ľahostajné voči ostatným. Silná motivácia podnecujúca vysoké očakávania od seba i okolia častokrát formuje zložité vzťahy a interakcie. Zapadnúť do neuvedomelých systémov v nich vytvára nepokoj, pretože ľahko čítajú iných a vidia aj cez ich spoločenské „masky“. 

Kritika spoločnosti

Koncept indigivých detí a ich poslanie otriasť moderným svetom a pripraviť cestu mieru a harmónie pre budúce generácie sa v modernej spoločnosti, nie vždy stretáva s pochopením. Aj keď sú prejavy odlišného psychického vedomia zjavné sú takéto deti veľmi často zatracované ako jedinci s duševnými poruchami, ako je ADHD alebo autizmus a podrobené liečbe, ktorá má krotiť ich údajné nezrelé vnímanie. Tieto deti s vysokou mierou integrity, však vyžadujú pochopenie, aj keď ich neobyčajné črty sú často spochybňované a menené ľuďmi okolo. Je tiež dôležité dodať, že zakrývať skutočné poruchy detskej psychiky, nemožno prehnaným chcením mať doma tieto výnimočné deti. Všímajme si, preto ich prejavy pozorne, sú vodítkom pre nasledujúce pokolenia. 

Zdroj

Zdroj

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre