Porovnali sme najlacnejšie proteíny na slovenskom trhu podľa ich ceny – Ak hľadáš kvalitný a lacný srvátkový proteín si na správnom mieste !

2164

Cena produktu (nielen proteínu) je jedným z hlavných kritérií, podľa ktorých sa zákazníci orientujú. Hľadáte cenovo prístupný produkt, no nakoniec sa dostanete k viacerým možnostiam a neviete si vybrať? Spravili sme za vás prieskum trhu a vybrali to najlepšie!

Aj produkt s nižšou cenou musí spĺňať isté nároky na kvalitu. Bielkoviny plnia vo výžive športovca významnú úlohu, neradno podceniť kvalitu potravín a suplementov, z ktorých ich čerpáte.

Nikdy by ste nemali zakúpiť to najlacnejšie bez toho, aby ste sa uistili v tom, že je daný produkt z hľadiska zloženia vyhovujúci!

V našom článku  o výbere najlepšieho srvátkového proteínu sme cenu neriešili. Jednoducho sme podľa vopred určených kritérií, o ktorých sa dozviete viac v danom článku, roztriedili proteínové prášky podľa toho, ako vhodné sa javia pre konzumáciu (najmä v období po tréningu).

 

Tento článok pojednáva o tých produktoch, ktoré medzi sebou súperia cenou. Jednoducho, zdroj bielkovín, ktorý nezruinuje vašu peňaženku!

 

 

príprava lacného proteínu

 

 

Lacné srvátkové (whey) proteíny

Výberom sa budeme zaoberať v jednoznačne najpopulárnejšej kategórii – srvátkové (whey) proteíny. V tomto prehľade nájdete produkty obsahujúce srvátkový (whey) proteín z kravského mlieka.

 

Zamerali sme sa na také produkty, ktoré obsahujú výlučne srvátku a nezavádzajú zákazníka obsahom inej, lacnejšej formy bielkovín (napríklad rastlinnej). Pre porovnanie rastlinných (vegan) proteínov kliknite sem.

Požadujeme, aby bol minimálny obsah bielkovín vyšší, než 60%. Toto s poriadnou rezervou splnili všetky produkty, ktoré sme v tomto článku spomenuli.

V prípade každého produktu sme zvýraznili jeho plusy a mínusy.

proteín vzorka

Zoradenie lacných proteínov podľa ceny – od najlacnejších po najdrahšie

Váha jednej dávky a množstvo bielkovín v nej sa môže líšiť! Výrobcovia sa držia priemerne v rozmedzí 20-25 g bielkovín v 30-35 g dávke produktu! Každý proteín je samozrejme vhodný pre ženy aj pre mužov.

 

Koliba Milk – WPC 80 Natural Protein

 

1. Koliba Milk - WPC 80 Natural Protein

Neochutený proteín zo srvátky (whey proteín), podľa výrobcu s 80% podielom bielkovín, 1000 g / 15000 g balenie obsahuje 40 / 600 dávok, každá z nich má 25 g a obsahuje 20 g bielkovín.

Cena jednej dávky je 0,22 € v prípade výhodnejšieho, ozaj obrovského a extra výhodného, 15000 g (15 kg) balenia.

 

 • Plusy: možnosť veľkého a výhodného balenia, jednoduché a prehľadné zloženie bez možnosti zavádzať
 • Mínusy: žiadne

 

GymBeam – Proteín True Whey

1. Koliba Milk - WPC 80 Natural Protein

Ochutený / neochutený proteín zo srvátky (whey proteín), obsahuje srvátkové bielkoviny vo forme koncentrátu (WPC), 1000 g / 2500 g  balenie obsahuje 40 / 100 dávok, každá z nich má 25 g a obsahuje 18,75 g bielkovín v prípade ochutenej verzie, 20,65 g bielkovín v prípade neochutenej verzie. Bližšie sme tento Gymbeam proteín rozobrali v samostatnej recenzií.

Vyrába sa v širokej palete príchutí – vanilka, pistácia, čokoláda, jahoda, mandľovo-kokosový krém, sušienky so smotanou a mnoho iných.

Cena jednej dávky je 0,26 € (ak berieme do úvahy prepočet výhodnejšieho 2500 g balenia).

 

 • Plusy: skvelá chuť, perfektná rozpustnosť, čistá surovina bez nežiaducich látok (napr. zahusťovadiel), jednoduché a prehľadné zloženie
 • Mínusy: tento produkt by si zaslúžil 5 kg balenie!

 

MyProtein – Impact Whey Protein

1. Koliba Milk - WPC 80 Natural Protein

Ochutený proteín zo srvátky (whey proteín). Obsahuje srvátkové bielkoviny vo forme koncentrátu (WPC), 25 g / 1000 g / 2500 g / 5000 g balenie obsahuje 1 / 40 / 100 / 200 dávok, každá z nich má 25 g a obsahuje približne 18-21 g bielkovín (podľa príchute). Tento produkt sme recenzovali tu.

Vyrába sa v rôznych príchutiach – vanilka, čokoláda-kokos, jahodový krém, malina a iné.

Cena jednej dávky je 0,29 € (ak berieme do úvahy prepočet najvýhodnejšieho 5000 g balenia).

 

 • Plusy: renomovaný výrobca, jednoduché a prehľadné zloženie bez zbytočností, niektoré príchute sladené stéviou, nami overená ľahká stráviteľnosť produktu
 • Mínusy: žiadne

 

 

 Koliba Milk – WPC 80 Protein

 Koliba Milk - WPC 80 Protein

Ochutený proteín zo srvátky (whey proteín) sa pýši výrobou na Slovensku, 1000 g  / 2250 g / 4200 g balenie obsahuje 40 / 90 / 168 dávok, každá z nich má 25 g a obsahuje 18,75 g bielkovín.

Vyrába sa v 6 príchutiach banán, jahoda, vanilka, čokoláda, cappuccino/cream, čokoláda/banán.

Cena jednej dávky je 0,29 € v prípade obrovského 4200 g (najvýhodnejšieho) balenia.

 

 • Plusy: prijateľné zloženie, prehľadné a funkčne znejúce
 • Mínusy: rozpustnosť je v porovnaní s konkurentmi na oveľa nižšej úrovni (napr. v porovnaní s Impact Whey Protein (MyProtein) alebo Protein True Whey (GymBeam), nepríjemná je aj prílišná penivosť, taktiež po chuťovej stránke nás produkty spomínaných značiek väčšmi oslovili

 

 Muscle Mode – WPC 80

 Muscle Mode - WPC 80

Neochutený proteín zo srvátky (whey proteín), 1000 g / 2500 g balenie obsahuje 33 / 83 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 24 g bielkovín. Výrobca totiž udáva, že obsah bielkovín je priemerne 80%.

Cena jednej dávky je 0,35 € v prípade výhodnejšieho 2500 g balenia.

 

 • Plusy: jednoduché a funkčné zloženie
 • Mínusy: nevieme o nich

 

 

 GymBeam – Proteín Pure Iso Whey

GymBeam - Proteín Pure Iso Whey

Ochutený / neochutený proteín zo srvátky (whey proteín). Výrobca dekladruje až 86% podiel bielkovín. Obsahuje srvátkové bielkoviny vo forme izolátu (WPI), 1000 g / 2500 g  balenie obsahuje 40 / 100 dávok, každá z nich má 25 g a obsahuje 21,5 g bielkovín.

Vyrába sa v neochutenej verzii a taktiež v 4 príchutiach – čokoláda a orech, slaný karamel, jahodový krém, vanilková zmrzlina.

Cena jednej dávky je 0,36 € (ak berieme do úvahy prepočet výhodnejšieho 2500 g balenia).

 

 • Plusy: nadpriemerný obsah bielkovín, nulový obsah cukru (takmer žiadna laktóza)
 • Mínusy: zloženie by sa zaobišlo bez kokosového tuku (azda by bez neho produkt nechutil?)

 

Muscle Mode – WPC 80 Instant

 

Neochutený proteín zo srvátky (whey proteín), 1000 g balenie obsahuje 33 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 24 g bielkovín. Výrobca totiž udáva, že obsah bielkovín je priemerne 80%. Proteín je v instantnej forme, čo napovedá tomu, že jeho rozpustnosť by mala byť veľmi dobrá.

Cena jednej dávky je 0,39 €.

 

 • Plusy: instantný proteín bez príchute za dobrý peniaz
 • Mínusy: bez mínusov

 

Mega Pro-Nutrition – 100% Pure Whey Maxx

Mega Pro-Nutrition - 100% Pure Whey Maxx

Ochutený proteín zo srvátky (whey proteín), obsahuje srvátkové bielkoviny vo forme koncentrátu (WPC) aj izolátu (WPI), 908 g / 2270 g balenie obsahuje 30 / 75 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 23,16 g bielkovín.

Vyrába sa v 2 príchutiach – jahoda a čokoláda.

Cena jednej dávky je 0,43 € (ak berieme do úvahy prepočet výhodnejšieho balenia).

 

 • Plusy: obsah izolátu aj koncentrátu
 • Mínusy: zahusťovadlo zníži funkčnosť produktu v prípade potréningového využitia, rovnako aj sušené mlieko nemá mať v zložení moderného produktu miesto

 

 

Best Nutrition – 100% Whey Professional Protein

Best Nutrition - 100% Whey Professional Protein

Ochutený proteín zo srvátky (whey proteín, WPC), 1000 g  / 2250 g balenie obsahuje 40 / 90 dávok, každá z nich má 25 g a obsahuje 19,3 g bielkovín. Instantná forma produktu by mala znamenať prvotriednu rozpustnosť.

Vyrába sa v 6 príchutiach banán, jahoda, kokos, čokoláda, vanilka, pistácia.

Cena jednej dávky je 0,44 € v prípade výhodnejšieho 2250 g  balenia.

 

 • Plusy: férové, prehľadné zloženie, koncentrát v instantnej forme
 • Mínusy: bez mínusov

 

 

 Scitec Nutrition – 100% Whey Protein Professional

Scitec Nutrition - 100% Whey Protein Professional

Ochutený proteín zo srvátky (whey proteín), obsahuje srvátkové bielkoviny vo forme koncentrátu (WPC), 920 g / 2350 g / 5000 g balenie obsahuje 30 / 78 / 166 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 22 g bielkovín.

Vyrába sa v naozaj rozličných príchutiach – od tradičných, akými sú jahoda, čokoláda, banán, vanilka, až po tie menej typické – karamel a jablko, citrónový cheesecake, čokoládové arašidové maslo, broskyňový jogurt.

Cena jednej dávky je 0,44 € (ak berieme do úvahy prepočet najvýhodnejšieho, 5000 g balenia).

 

 • Plusy: aj tí, ktorí túžia po výrobcoch prestížnych mien, nemusia minúť priveľa peňazí!, obsahuje zmes tráviacich enzýmov, perfektná chuť aj rozpustnosť, mnohé príchute
 • Mínusy: predajcovia by mali sprehľadniť zloženie tohto produktu – nie všetci v ňom uvádzajú obsah zahusťovadla, čo je pre konzumenta dôležité!, tento produkt ho obsahuje

 

 

Best Nutrition – WPC Protein 80 Neutral

 

Neochutený proteín zo srvátky (whey proteín), 1000 g balenie obsahuje 33 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 24 g bielkovín.

Cena jednej dávky je 0,45 €.

 

 • Plusy: jednoduché zloženie
 • Mínusy: bez výhrad

 

 

Muscle Mode – WPC 80 – ochutený

Muscle Mode - WPC 80 - ochutený

Ochutený proteín zo srvátky (whey proteín), 1000 g  balenie obsahuje 33 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 22,5 g bielkovín.

Vyrába sa v príchutiach banán, jahoda, vanilka a čokoláda.

Cena jednej dávky je 0,45 €.

 

 • Plusy: jednoduché, nekomplikované zloženie
 • Mínusy: bez mínusov

 

Mohlo by vás zaujímať:  Funguje proteín na chudnutie?

ATP Nutrition – Muscular Whey Protein 80

 

Ochutený proteín zo srvátky (whey proteín), obsahuje srvátkový koncentrát (WPC) aj izolát (WPI). Výrobca jednu dávku špecifikuje ako dve polievkové lyžice (cca 30 g), 900 g  balenie obsahuje 30 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 24 g bielkovín.

Vyrába sa v príchutiach vanilka a čokoláda.

Cena jednej dávky je 0,47 €.

 

 • Plusy: koncentrát aj izolát srvátky
 • Mínusy: obsah zahusťovadla, maltodextrínu, aspartámu

 

 

Self OmniNutrition – Whey Shake Bag

Self OmniNutrition - Whey Shake Bag

Ochutený proteín zo srvátky (whey proteín), obsahuje srvátkové bielkoviny vo forme koncentrátu (WPC), 1000 g balenie obsahuje 33 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 22,5 g bielkovín.

Vyrába sa v 4 príchutiach jahoda, čokoláda+smotana, vanilka, čučoriedka+vanilka.

Cena jednej dávky je 0,50 €.

 

 • Plusy: ťažko spomenúť niečo, čo naozaj stojí za vyzdvihnutie… možno to, že sa jedná o švédskeho výrobcu?
 • Mínusy: zbytočné látky (pre dosiahnutie krémovitosti a lepšieho chuťového zážitku) v produkte

 

 

Best Nutrition – WPC Protein 80 Instant

Neochutený proteín zo srvátky (whey proteín) s prívlastkom instant – jeho rozpustnosť by nemala konzumentom spôsobovať problémy, 1000 g balenie obsahuje 33 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 24 g bielkovín.

Cena jednej dávky je 0,51 €.

 

 • Plusy: instantná forma
 • Mínusy: žiadne

 

 

Muscle Mode – WPI 97 Protein

 

Neochutený proteín zo srvátky vo forme izolátu (WPI whey proteín) s prívlastkom instant – jeho rozpustnosť by nemala konzumentom spôsobovať problémy, 1000 g balenie obsahuje 33 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje naozaj skvelých 27,8 g bielkovín.

Cena jednej dávky je 0,54 €.

 

 • Plusy: izolát, instantný, extra vysoký podiel bielkovín
 • Mínusy: bez mínusov

 

 

 GymBeam – Proteín Just Whey

GymBeam - Proteín Just Whey

Ochutený / neochutený proteín zo srvátkového koncentrátu (WPC), izolátu (WPI) a hydrolyzátu. Aj tento produkt patrí k whey proteínom. Výrobca dekladruje až 75% podiel bielkovín. Obsahuje srvátkové bielkoviny vo forme izolátu (WPI), 1000 g balenie obsahuje 33 dávok, každá z nich má 30 g a obsahuje 22,5 g bielkovín.

Vyrába sa v neochutenej verzii a taktiež v 3 príchutiach – čokoládový milkshake, vanilková zmrzlina, biela čokoláda s kokosom.

Cena jednej dávky je 0,60 €.

 

 • Plusy: obsah koncentrátu, izolátu aj hydrolyzátu, obsahuje zmes vitamínov a minerálov, tráviace enzýmy
 • Mínusy: žiadne

 

 

Aký je záverečný verdikt nad lacnými proteínmi?

 

Konštatujeme, že je tomu naozaj tak. Áno, na trhu sa nájdu naozaj aj také produkty, ktoré predstavujú skvelý pomer medzi cenou a kvalitou! Veríme, že máte vo výbere jasnejšie.

My sme zvolili nasledujúce tri produkty, v prípade ktorých jednoznačne nešliapnete vedľa! V prehľadných grafoch si môžete porovnať ich zloženie z hľadiska percentuálneho podielu jednotlivých zložiek.

Ako vyzerá naša top trojka spomedzi týchto produktov?

porovnanie proteínov

 

3. miesto: Best Nutrition – 100% Whey Professional Protein

25 g obsahuje (príchuť kokos):

 • 19,3 g bielkovín
 • 2,0 g sacharidov
 • 1,4 g tuku
 • 2,3 g iné zložky (aróma, farbivo, sladidlo – sukralóza / stévia, lecitín)
 • celkový obsah energie v dávke = 98 kcal

 

 

2. miesto: MyProtein – Impact Whey Protein

25 g obsahuje (príchuť čokoláda):

18 g bielkovín

2,0 g sacharidov

1,9 g tuku

3,1 g iné zložky (kakao, aróma, sladidlo – sukralóza, lecitín)

 

 • celkový obsah energie v dávke = 98 kcal

 

Najlacnejší proteín: GymBeam – Proteín True Whey

 

25 g obsahuje (príchuť čokoláda):

 • 18,75 g bielkovín
 • 2,28 g sacharidov
 • 2,2 g tuku
 • 1,77 g iné zložky (kakao, aróma, sladidlo – sukralóza)

 

 • celkový obsah energie v dávke = 104 kcal

 

 

Prečo práve tieto lacné proteíny?

 

 • kvôli dobrým ohlasom z mnohých strán (rekreační / vrcholoví športovci / tréneri) a rovnako aj našim dobrým skúsenostiam s týmito produktmi – rozpustnosť, chuť, stráviteľnosť, efektivita
 • zároveň pre jednoduché zloženie bez čohokoľvek nežiaduceho, čo by mohlo ovplyvniť jeho funkčnosť
 • výborný pomer medzi cenou a kvalitou

 

Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre