Tento článok je o ľuďoch, ktorí by za normálnych okolností nemali prežiť, no nejakým spôsobom sa im podarilo utiecť hrobárovi z lopaty. Zázrak? Šťastie? Či len šťastná zhoda okolností? 

1. Muž, ktorý zostal zakliesnený medzi dvoma kamiónmi 

Niektoré autonehody nie sú až také vážne a ľudia z nich vyviaznu bez škrabanca, ale keď zostane auto zakliesnené medzi dvoma kamiónmi, výsledok nezvykne byť dobrý. Kaleb Whitby počas jazdy v Oregone, dostal šmyk a narazil do návesu. Po tejto zrážke si myslel, že má najhoršie za sebou, až kým si nevšimol, že ďalší kamión mieri priamo naň ho. Whitby sa pripravil na najhoršie, no akosi zázračne odišiel len s niekoľkými škrabancami a modrinami.

Zdroj: Oddee

2. Pilot, ktorý prežil haváriu lietadla bez zranení

Autonehody sú oveľa častejšie ako havárie lietadiel, no ľudia sa aj tak viac obávajú práve ich. Pravdepodobne preto, že pád na zem sa zdá byť oveľa desivejší. V máji 2014 pilot stratil kontrolu nad svojim lietadlom a narazil do druhého poschodia domu v Colorade. Prežil bez zranení a našťastie, v tom čase nikto nebol ani v dome.

Zdroj: Oddee

3. Chlapec, ktorého prešlo auto

Zrážka na brazílskej diaľnici spôsobila, že auto sa rútilo na 56-ročnú ženu a jej 5-ročného vnuka, ktorí kráčali po mestskom chodníku. Je neuveriteľné, že napriek tomu, že rozbehnuté auto viditeľne prešlo chlapca, on okamžite vstal. Bol omámený, ale nezranený. Babičku s vnukom ošetrili v neďalekej nemocnici a neskôr prepustili s ľahkými zraneniami.

Zdroj: Oddee

4. Muž, ktorý spadol z útesu a dostal pokutu

Pád z veľkej výšky je spoľahlivý spôsob, ako spečatiť svoj osud. Keď niekto spadne z akejkoľvek vzdialenosti väčšej ako štyri poschodia, predpokladá sa, že utrpí ťažké zranenia – ak to vôbec prežije. Timothy Mazurczak prežil šesťdesiatmetrový pád z útesu bez škrabanca. Timothy bol na turistike s priateľom v štátnom parku, keď sa dostal príliš blízko k okraju útesu a stratil pôdu pod nohami. Záchranárom trvalo asi dve hodiny, kým ho zachránili. Neskôr mu policajti dali pokutu za to, že nepoužil určené chodníky.

Zdroj: Oddee

5. Cyklista, ktorého zrazili dve vozidlá

Cyklisti riskujú svoje životy vždy, keď vyrazia na cestu, preto si musia dávať veľký pozor. Ale bez ohľadu na to, aký je cyklista ostražitý, vždy existuje možnosť, že sa stane súčasťou autonehody. Jeden ruský cyklista sa dostal medzi osobné auto a dodávku, ktoré sa zrazili na križovatke. Cyklista túto zrážku prežil bez väčšieho zranenia.

Zdroj: Oddee

6. Vodič, ktorý sa nabodol na zábradlie

Keď auto prebodne nejaký predmet, očakávame to najhoršie. Juhoafrická futbalová hviezda Rooi Mahamutsa z Orlando Pirates dokázal, že nabodnuté auto nemusí vždy skončiť smrťou. Mahamutsa vyviazol bez zranení, napriek tomu, že neďaleké zábradlie prešlo priamo cez auto a prepichlo BMW ako ražniči.

Zdroj: Oddee

7. Muž, ktorého napadol bizón

Istý muž zistil, aký nebezpečný môže byť bizón, keď na seba pritiahol nechcenú pozornosť v štátnom parku v Utahu. Zviera, vážiace viac ako 600 kg, sa naň ho vrhlo a opakovane ho vrážalo do plota. To pravdepodobne nakoniec zachránilo mužovi život. Keby ho pošliapal, mohol by zomieť na vnútorné poranenia. Namiesto toho odišiel z tohto brutálneho stretnutia zahanbený, ale nezranený, s pár modrinami, ktoré slúžili ako pripomienka toho, že sa nemá nikdy posmievať bizónovi.

Zdroj: Oddee

8. Pár prežil úder blesku, pretože sa držali za ruky

Jeden mladý pár z Kalifornie možno našiel riešenie, ako prežiť úder blesku, len držaním sa za ruky. Tínedžeri boli na prechádzke počas silnej búrky, keď ich zasiahla. Blesk ich zrazil z nôh. Dostali sa do nemocnice, kde im lekár Stefan Reynoso povedal, že držaním sa za ruky sa im podarilo „rozptýliť elektrický prúd, ktorý prechádzal ich telami“.

Zdroj: Oddee

9. Pretekár, ktorého vyhodilo cez čelné sklo

Pretekári poznajú riziká, ktoré im hrozia na trati, preto potebujú aj kus šťastia. Preteky Pikes Peak International Raceway dopadli hrozne zle, keď sa jeden vodič zrazil s iným autom. Vodiča vymrštilo a polovica jeho tela zostala visieť z predného skla. Vodič skončil len s niekoľkými škrabancami a hroznou spomienkou.

Zdroj: Oddee

10. Vodič, ktorý prežil rozpolenie auta

Pretekársky jazdec v Thajsku prežil hroznú nehodu, ktorá viedla k rozpoleniu jeho Lamborghini Gallardo. Vodič nebol vážne zranený (len niekoľko minút po nehode ho videli telefonovať), no jeho Lambo bolo na totálku. Svoje prežitie pripisuje budhistickému amuletu, ktorý nosil.

Zdroj: Oddee

Zdroj

Ahoj, volám sa Michaela. Veľmi rada čítam, cestujem, varím, no a samozrejme píšem. Prajem príjemné čítanie :)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.