Má len 11 rokov a v IQ teste prekonal Hawkinga aj Einsteina. Zoznámte sa s týmto malým géniom

5063

Yusuf Shah je považovaný za malého génia. Má len 11 rokov, no intelektom prekonáva Alberta Einsteina či Stephena Hawkinga. Chlapec dosiahol v IQ testoch najvyššie možné skóre. Získal až 162 bodov, čím sa zaradil medzi najinteligentnejších ľudí sveta.

Zdroj: Youtube

Yusuf žije v Leedse so svojimi rodičmi a dvoma mladšími bratmi. Priznal sa, že jeho kamaráti mu vždy hovoria, aký je šikovný. Yusuf bol zvedavý či je to skutočne tak, a práve preto podstúpil IQ test.

Mladý génius dúfa, že jedného dňa bude študovať matematiku na Oxforde alebo Cambridge. Už teraz sa venuje rád činnostiam, ktoré stimulujú jeho myseľ.

Na Yusufa sú najbližší a kamaráti právom hrdí. Už v mladom veku podáva jedinečné výkony v rôznych oblastiach, a preto si myslíme, že o tomto chlapcovi ešte budeme počuť.

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Ahojte :) Volám sa Lucia a aktuálne pracujem v marketingovej agentúre. Som milovníčkou kníh, kávy, cestovania a spoznávania nových miest. Popri práci sa venujem aj foteniu a sociálnym sieťam.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

1 Komentár
Najhodnotnejšie
Najnovšie Najstaršie
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre
Peter
16. novembra 2022 0:50

To je všetko? Hovoríte si spravodajci? Tak krátku a neobohajucu správu…..