Príbeh ženy, ktorá produkuje materské mlieko bez tehotenstva: Fakt alebo mýtus?

167

Prinášame vám mimoriadne kuriózny príbeh ženy, ktorá tvrdí, že nikdy nebola tehotná, no má materské mlieko. Podelila sa o to na svojom YouTube, vďaka čomu si video získalo milión lajkov a 24,5 milióna prehratí. Ako je to možné a či ho využíva sa dozviete v dnešnom článku.

Zdroj: CaitlinandLeah/YouTube

Caitlin Bridget sa o video podelila, pretože chcela objasniť všetky nedorozumenia. Vyjadrila sa, že momentálne nie je a nikdy nebola tehotná, no napriek tomu kojí svojho syna. Okrem toho v ňom ukázala, ako si odsáva mlieko, a prezradila, že tak robí viackrát do dňa.

Zdroj: CaitlinandLeah/YouTube

Jej údiv nad schopnosťou vyvolať laktáciu, hoci nie je tehotná, bol zrejmý. Obdivovala celý proces a aj to, ako sa produkcia mlieka dokáže v jeden deň tak líšiť. Jav, keď dokáže dojčiť aj netehotná žena, sa nazýva indukovaná laktácia. Dá sa dosiahnuť napríklad hormonálnou liečbou, stimuláciou prsníkov alebo pravidelným odsávaním. Využívajú ju najmä adoptívne matky alebo homosexuálne páry.

Baby Holding Person's Index Finger
Autor tejto fotografie je Pixabay

Dojčenie je úžasný a obdivuhodný proces, ktorý nielenže poskytuje deťom látky potrebné pre rast, ale prehlbuje aj vzájomné puto. Vyzdvihuje silu lásky, oddanosti a dôležitosť pestovania vzťahov odmalička.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre