Žena, ktorá sa nedokáže usmievať, sa stala úspešnou modelkou. Pozrite sa, ako dnes vyzerá

1650

Pri stretnutí s Taylou si najprv všimnete jej podmanivé oči. Ak si však budete chcieť počkať na úsmev, možno budete prekvapení. Tayla sa totiž narodila s mimoriadne zriedkavým ochorením. Nedovolila mu však, aby ju brzdilo pri plnení si snov. Napriek všetkému sa stala úspešnou modelkou a dokázala, že krása je mimoriadne subjektívna záležitosť.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TayTalksSport / TheGirlWhoCan’tSmile ? (@taylaclement)

Tayla Clement, 25-ročná modelka z Nového Zélandu, nevie od narodenia hýbať očami zo strany na stranu, nedokáže zdvihnúť obočie ani hornú peru. Trpí totiž Moebiovým syndrómom, zriedkavou neurologickou poruchou, ktorá oslabuje alebo čiastočne paralyzuje svaly tváre.

Jej stav sa počas školských čias stal terčom posmechu. Túžila po úsmeve, aký majú jej priatelia, keď však dospela, naučila sa prijať svoju jedinečnosť. Verí, že sa narodila, aby vynikla. Okrem toho robí osvetu ľuďom so znevýhodnením, propaguje inkluzívnosť a pozitívne vnímanie samej seba.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TayTalksSport / TheGirlWhoCan’tSmile ? (@taylaclement)

Dnes ju síce sleduje viac ako 30 000 ľudí, no jej cesta nebola prechádzkou ružovou záhradou. Roky bojovala s tým, že opovrhovala svojím úsmevom. Dnes tu však napriek všetkému hrdo stojí a ukazuje ostatným, aká dôležitá je sebaláska. Jej syndróm a neschopnosť usmievať sa ju obdarili jedinečným pohľadom, ktorý už inšpiroval a zasiahol nespočetné množstvo ľudí.

Keď mala len 12 rokov, podstúpila operáciu, ktorá jej zmenila život. Vďaka transplantácii mäkkého tkaniva zo stehna na obe strany tváre sa obnovila jej pohyblivosť. Cieľom bolo dopriať jej schopnosť zovrieť ústa tak, aby pripomínali úsmev, čo sa napriek vyčerpávajúcej operácii nepodarilo. Hoci bola spočiatku sklamaná, je naďalej odhodlaná meniť svet k lepšiemu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TayTalksSport / TheGirlWhoCan’tSmile ? (@taylaclement)

Vďaka modelingovej agentúre Zebedee Talent rúca bariéry a inšpiruje ostatných svojím prirodzeným výrazom. Táto spoločnosť zastupuje osoby so zdravotným znevýhodnením, viditeľnými odlišnosťami, alternatívnym vzhľadom alebo LGBTQIA talenty.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by TayTalksSport / TheGirlWhoCan’tSmile ? (@taylaclement)

Tayla svojou odvahou a odhodlaním nanovo definuje, čo znamená byť modelkou, a dláždi cestu inakosti v módnom priemysle. Ostatným ľuďom odkazuje, že dúfa, že bez ohľadu na všetko, každý môže byť, robiť a dosiahnuť čokoľvek si zaumieni.

Zdroj

Ivana Božiková
Zdravím, volám sa Ivana a študujem filológiu v Banskej Bystrici. Rada čítam, píšem, zisťujem a vymýšľam, cestujem, spoznávam, smejem sa a nepohrdnem ani dobrým jedlom. Teší ma!
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre