Modelka s Downovým syndrómom prekonáva silné stereotypy módneho priemyslu

232

Svet okolo nás sa mení a čoraz viac ľudí prijíma zmeny a búra stereotypy. V minulosti sme boli svedkami „dokonalých“ modeliek a snažili sme sa im podobať. Dôležité však je si uvedomiť, že nemáme byť všetci rovnakí. Krása spočíva v odlišnostiach. Normy spoločnosti prekonáva aj Sofia Jirau, modelka s Downovým syndrómom, o ktorej vám dnes povieme viac.

40f0d65c66845b34f4f080c638.jpg
Zdroj: sofiajirau/Instagram

Sofia sa narodila v Portoriku a od útleho detstva snívala, že keď vyrastie, bude sa venovať móde. Keď ju v roku 2020 pozvala návrhárka Marisa Santiago na mólo, tento sen sa jej splnil. Objavila sa na newyorskom týždni módy, o čom neskôr napísala aj na svoje sociálne siete.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofía Jirau (@sofiajirau)

Tam sa však jej úspechy neskončili. To najväčšie, čo sa jej kedy podarilo, bola kampaň značky Victoria’s secret. Stala sa tak prvou modelkou s Downovým syndrómom, ktorá nadviazala spoluprácu s touto svetovou značkou.

Okrem modelingu však vytvorila značku Alavett, čo by sa dalo preložiť ako „milujem to“. Navrhuje a vyrába doplnky, ako sú zápisníky, tašky, hrnčeky, obaly na telefón a obliečky.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Sofía Jirau (@sofiajirau)

Sofia je stelesnením húževnatosti, vášne a odhodlania rúcať bariéry. Je to o to viac obdivuhodné, že ide o odvetvie, ktoré sa silno držalo (a ešte stále drží) prísnych a nereálnych štandardov krásy. Inšpiruje ľudí nielen vo svete módy, ale každého, kto bojuje proti spoločenským normám.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.