Muž bez domova vrátil šek na 10 000 dolárov a celkom mu to zmenilo život

262

Prejav dobra a náklonnosti majú oveľa väčšiu hodnotu, než si mnohí uvedomujeme. Elmer Alvarez je priam stelesnením láskavosti. Celý život všetko dáva bez toho, aby za to niečo očakával. Život ho však odmenil neobyčajným spôsobom a dnes vám o tom povieme viac!

Person Holding Green and White Cup
Autor tejto fotografie je Timur Weber

Bezdomovectvo sa neviaže na jedno miesto. Týka sa mnohých krajín. Zápasia s ním aj Spojené štáty. Správa z roku 2018 uvádza, že bezdomovectvo zažíva až 553 000 Američanov. Sú to obrovské čísla, preto sú aj súcit a pomoc v tejto situácii nevyhnutnými.

Blížil sa Deň vďakyvzdania, keď Elmer našiel na ulici šek na 10 000$. Mal byť vyplatený Roberte Hoskie, preto jej ho bez váhania vrátil.

100 Us Dollar Banknotes
Autor tejto fotografie je John Guccione www.advergroup.com

Roberta mu bola mimoriadne zaviazaná a chcela mu dobrý skutok opätovať. Preto mu nielenže pomohla nájsť byt, ale mu sedem mesiacov platila aj nájomné! Keď našiel v živote stabilitu, prestala mu platiť nájom, no zaplatila mu štúdium a dnes spolupracujú na realitnom projekte. Hoci nejde o nič finančne výnosné, projekt sľubuje veľké odmeny.

Majú víziu postaviť prechodný dom pre tínedžerov a mladých dospelých bez domova. Elmer z vlastných skúseností vie, aké je to byť bez domova, preto nikomu nič podobné neželá a vie, aké služby ľudia potrebujú. Roberta si tiež na vlastnej koži zažila, aké je to byť na ulici, preto s Elmerom súhlasí a podporuje ho.

Skôr ako založila multimiliónovú spoločnosť, sa Roberta stala matkou ešte v puberte. Hoci žila na ulici, dokázala sa vymaniť z chudoby a dnes to isté poskytuje Elmerovi. Aj preto bude v novopostavenom prechodnom domove slúžiť ako poradca ľuďom, ktorí sa tam ubytujú. Budovu kúpila už nadácia Outreach Foundation a dokáže tak pomôcť až 15 ľuďom!

Man Using Turned-on Macbook Pro on White Printer Papers
Autor tejto fotografie je energepic.com

Roberta dodnes spomína na to, ako sa po prvom stretnutí s Elmerom vracala naspäť do práce. Šla do zamestnania, kde zarába šesťmiestne sumy, rozplakala sa a prosila o odpustenie. Napriek všetkým jej úspechom sa totiž cítila nespokojne. Rozhodla sa napísať o svojom osude knihu, ktorá by mohla inšpirovať všetkých, ktorým sa dnes nedarí. Hoci jej to prinesie nemalú bolesť z minulosti, rozhodla sa byť transparentná.

Príbeh Roberty a Elmera rezonuje nielen medzi ľuďmi, ktorí si chudobu vyskúšali na vlastnej koži. Slúži ako sprievodca pre každého, kto sa rozhodol vymaniť zo zovretia minulosti a vytvoriť si život, aký si zaslúži.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.