Od tragédie k víťazstvu: Má popálených 98% tela a sám vychováva dve dcéry

356

Životnú cestu Chrisa Tomlinsona by zvládol len málokto. Nebola poznačená len fyzickými, ale aj spoločenskými problémami. 98% tela má pokryté popáleninami a musel sa vyrovnávať s diskrimináciou. On sa však nevzdal, odhodlane bojuje a stal sa tak inšpiráciou celému svetu.

510f9a551d9b0ca1bcae27e6e1.jpg
Zdroj: ctomlinson84/Instagram

Ako batoľa zažil nehodu, ktorá mu už vtedy zmenila život. Hoci sa narodil ako zdravé dieťa, nemal ešte ani dva roky, keď musel prejsť ťažkou životnou skúškou. Nevinne sa hral v rodinnej kôlni a o pár chvíľ stál zoči voči smrti. Nechtiac totiž prevrhol kanister s benzínom a pohltili ho plamene. Tak skončil s neuveriteľnými popáleninami až na 98% drobného telíčka.

Okamžite bol prevezený do nemocnice, kde mu lekári dávali šancu na prežitie len 1%. Dieťatko však akoby zázrakom prežilo, no jeho cesta nebola vôbec jednoduchá. Má za sebou viac ako 200 operácií a väčšinu svojej mladosti prežil v nemocnici. Ako však sám uvádza, vo všetkom sa snaží nájsť pozitíva a celý život má na tvári úsmev. Nie je to len ním, silu údajne nachádza v Bohu.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chris Tomlinson (@ctomlinson84)

Lekári mu hovorili, že nikdy nebude môcť mať deti, no dnes je otcom dvoch dcér. A hoci by sa mohlo zdať, že má usporiadaný život, prechádzal si skutočne náročným obdobím. Jeho fyzické problémy pretrvávali, čo mu sťažovala hľadanie práce a to viedlo až k bezdomovectvu. Absolvoval niekoľko pohovorov, no na každom z nich počúval, že na danú prácu sa fyzicky nehodí. Preto musel ísť so svojou rodinou do útulku, na čo spomína ako na srdcervúcu skúsenosť.

Keď však zdieľal svoj príbeh na internete, ľudia mu začali ponúkať finančnú pomoc. Hoci nechcel vyvolať ľútosť, ale diskusiu o spoločnosti a jej predsudkoch, celkom mu to zmenilo život. Pomoc však nebola jednosmerná. Aj Chris mal totiž možnosť pomáhať ľuďom, ktorí si prešli podobným osudom ako on.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Chris Tomlinson (@ctomlinson84)

Jeho cesta je ak jazda na horskej dráhe. Stal sa nielen podnetom, ktorý núti ľudí zamyslieť sa nad spoločenskými normami a empatiou, ale zažil aj láskavosť cudzích ľudí, ktorá mu pomohla prežiť tie najťažšie chvíle. Myslite na tento príbeh vždy, keď budete vidieť človeka v núdzi. Možno práve vaše pekné slovo je to, čo mu pomôže prežiť.

Zdroj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.